INSTRUKCIJA

Kaip sudėti rubiko kubą?

1 ŽINGSNIS. Užbaikite pirmąjį sluoksnį – kryžių.
 1. Palikite BALTĄ centrą viršuje;
 2. Atsukite ŽALIĄ centrinį gabalėlį į priekį (į save);
 3. Raskite ŽALIAI/BALTĄ kraštinį gabaliuką (jis turi tik 2 spalvas) ir pasukite jį į vieną iš toliau nurodytų padėčių (paliekant baltą viršuje ir žalią priekyje);
 4. Pasirinkite paveikslėlyje pateiktą variantą, kuris atitinka jūsų situaciją ir vykdykite rodyklių nurodytus veiksmus, kad įdėtumėte ŽALIAI/BALTĄ kraštinį gabalėlį į vietą.

Palikdami baltą gabalėlį viršuje, pasukite kubą taip, kad į jus būtų nukreipta kita spalvota pusė (centras). Vėl atlikite aukščiau pateiktus veiksmus.

Pakartokite su kitomis dvejomis pusėmis, kol bus baigtas baltas kryžius. Tiesiog perkelkite baltus kraštus į jų vietas, nejudindami jau pritvirtintų.

2 ŽINGSNIS. Užbaikite pirmąjį sluoksnį – kampus.
 1. Palikite BALTĄ centrą viršuje;
 2. Pastatykite ŽALIĄ centrinį gabalėlį priekyje (į save);
 3. Raskite ŽALIĄ/BALTĄ/RAUDONĄ kampą („kampas“ turi 3 spalvas) ir įdėkite jį į vieną iš toliau nurodytų padėčių (nejudindami balto kryžiaus);
 4. Pasirinkite iš žemiau pateiktų veiksmų, kad įdėtumėte ŽALIĄ/BALTĄ/RAUDONĄ kampinį gabalėlį į vietą, nejudindami balto kryžiaus.

Galimi iššūkiai: ieškomas kampinis gabalėlis yra viršutiniame sluoksnyje, tačiau jis yra neteisingoje pozicijoje arba pasuktas netinkama kryptimi.

Sprendimas: pasukite kubą taip, kad ieškomas kampas atsidurtų priekiniame dešiniajame viršutiniame kampe. Tada atlikite toliau nurodytus veiksmus, kad perkeltumėte kampą į apatinį sluoksnį.

Palikdami baltą kryžių viršuje, pasukite kubą taip, kad į jus būtų nukreipta kita spalvota pusė.

3 ŽINGSNIS. Užbaikite antrąjį sluoksnį.
 1. Palikite BALTĄ pusę viršuje;
 2. Raskite ŽALIĄ/RAUDONĄ kraštinį gabalėlį (jis turi tik 2 spalvas)
 3. Jei jis yra apatiniame sluoksnyje, pasukite apatinį sluoksnį taip, kad kraštinis gabalėlis sutaptų su centro spalva, kaip pirmame paveikslėlyje.
 4. Jei kraštinis gabalėlis nėra apatiniame sluoksnyje, pereikite prie antrojo paveikslėlio.

Galimi iššūkiai: Ieškomas kraštinis gabalėlis yra antrame sluoksnyje, bet jis yra neteisingoje pozicijoje arba pasuktas netinkama kryptimi.

Sprendimas: Pasukite kubą taip, kad ieškomas kraštinis gabalėlis atsidurtų priekiniame sluoksnyje. Tada atlikite vieną iš pirmame paveikslėlyje nurodytų veiksmų, kad perkeltumėte gabalėlį į apatinę eilutę.

Palikite baltą pusę viršuje ir tęskite pirmo paveikslėlio veiksmus su skirtingais į jus pasuktais centriniais gabalėliais, kol užbaigsite antrą sluoksnį. 

4 ŽINGSNIS. Užbaikite trečiąjį sluoksnį.
 1. Apverskite kubą (dabar BALTA apačioje, o GELTONA viršuje).
 2. Turėtumėte pamatyti, kad yra nulis, du arba keturi (kryžiaus) elementai. Nukreipkite jį į viršų. Kol kas nesirūpinkite kampais.
 3. Pirma reikia sudaryti geltoną kryžių, o tada pasukti ir sukeisti elementus į teisingas kryžiaus pozicijas. Atlikite nurodytą algoritmą, kad sudarytumėte geltoną kryžių.
 4. Įsitikinkite, kad jūsų kubas orientuotas taip, kaip parodyta paveikslėlyje.

Kartokite pateiktą algoritmą tol, kol gausite geltoną kryžių. Turėsite keturis arba du tinkamai sudarytus kraštinius gabalėlius (sutampančius su centrinėmis spalvomis). Įsitikinkite, kad tinkami kraštiniai gabalėliai yra galinėje ir dešinėje pusėse.

Naudokite pateiktą algoritmą, kad įdėtumėte kraštinius gabalėlius į teisingas pozicijas.

Galimi iššūkiai: dvi tinkamai sudėtos dalys yra priešingose pusėse.

Sprendimas: atlikite aukščiau nurodytus veiksmus vieną kartą, tada pasukite kubą taip, kaip parodyta paveikslėlyje ir vėl atlikite veiksmus.

5 ŽINGSNIS. Užbaikite trečiojo sluoksnio kampus.
 1. Pirma sutvarkykite kampus juos sustatydami į teisingas pozicijas kaip pateikta paveikslėlyje.
 2. Dabar turėsite arba nulį, arba vieną, arba VISUS kampinius gabalėlius teisingose pozicijose, bet jie gali būti sudėti ir atvirkščiai. 
 3. Jei vienas kampinis gabaliukas yra teisingoje vietoje, pasukite kubą taip, kad šis teisingas kampas būtų priekiniame viršutiniame dešiniajame kampe. Šis gabalėlis yra teisingoje pozicijoje, tačiau gali būti neteisingai pasuktas.

Pakartokite seką, kol visi kampai bus teisingose pozicijose.

Galimi iššūkiai: nė vienas kampas nėra teisingoje pozicijoje.

Sprendimas: vieną kartą atlikite veiksmus pagal pirmą paveikslėlį su bet kuria puse, atsukus į save (GELTONA viršuje). Dabar vienas kampas bus teisingoje pozicijoje. Tęskite toliau pagal paveikslėlį aukščiau. Pastarieji veiksmai pasuks kampus (po vieną) teisinga kryptimi ir galiausiai išspręs kubą.

PASTABA: Gali atrodyti, jog ši seka sugadina likusią kubo dalį. NEIŠSIGĄSKITE ir LAIKYKITE tą pačią pusę į save, nes kubas bus išspręstas TIK tada, kai bus surinktas PASKUTINIS KAMPAS.

Kartokite veiksmus, kol GELTONA kampo pusė bus viršuje. Gali tekti tai padaryti 2–3 kartus.

Laikykite tą pačią pusę į save. Sukite VIRŠUTINĮ SLUOKSNĮ, kol kitas kampinis gabalėlis, kurį reikia pasukti, bus viršutiniame dešiniajame kampe. Pakartokite aukščiau nurodytą seką, kol GELTONA kampo pusė, kurią sukinėjate, bus viršuje. Tęskite šį procesą, kol kubas bus išspręstas.

SVEIKINAME sudėjus rubiko kubą!

Renkate duomenis organizacijoje, bet nežinote, kaip juos efektyviai panaudoti priimant sprendimus?

Užpildykite užklausos formą žemiau. 

Gaukite pasiūlymą

Džiugu, kad domitės mūsų
pasiūlymais. Palikite užklausą ir
su jumis susisieksime per 1 d.d.