IT specialistams

Duomenų bazės – į kieno debesis?

Podcast’ai Spotify platformoje

Pastaruoju metu gaunu vis daugiau užklausų iš klientų, kurie domisi galimybėmis iškelti „Oracle“ duomenų bazes į debesį (angl. cloud), tad pačiam teko nemažai pasigilinti, kaip debesyje licencijuojamos šios duomenų bazės.

Išnagrinėjęs visas galimybes, galiu išskirti pagrindines dvi alternatyvas:

  1. Galimybė migruoti duomenų bazę į viešą debesį, t. y. „Microsoft Azure“ arba „Amazon“, nes šie tiekėjai turi išskirtines  teises teikti „Oracle“ licencijas, o taip pat ir „Oracle Cloud“ platformą, kurioje pats gamintojas teikia paslaugas ir licencijas.
  2. Galimybė pasirinkti tiekėjus, kurie savo duomenų centruose turi „Oracle“ virtualizacijos platformą (angl. „Oracle Virtual Machine“ – OVM).

Žinoma, renkantis sprendimo variantą, reikėtų įvertinti konkretaus kliento IT infrastruktūrą, bet, licencijų požiūriu, abiejų šių variantų kaštai turėtų būti labai panašūs.

Užbėgant klausimams už akių – išnagrinėjus „Oracle“ licencijavimo sistemą darosi aišku, kad ji tikrai nėra tinkama kitokiai virtualizacijos platformai nei OVM. Iš esmės norėdami, kad „Oracle“ duomenų bazės veiktų ant kito gamintojo virtualizacijos platformos, turėtumėte dvi galimybes: arba pirkti neproporcingai daug licencijų (čia „Oracle“ licencijavimo sistemai ir trūksta lankstumo), arba, licencijas skaičiuojant „savaip“, tapti nelegaliais vartotojais. Nei vieno, nei kito savo klientams nesiūlyčiau :), tad ekonomiškiausia būtų rinktis vieną iš aukščiau paminėtų variantų.

Turbūt natūralu, kad tokia licencijavimo sistema „Oracle“ gina savo rinką ir produktą. Kita vertus, šiandien vis populiarėja atviro kodo (angl. open source) programos, tad svarstau, ar yra galimybė, kad ateityje „Oracle“ taps lankstesni ir į šį licencijų žaidimą įsileis mažesnius rinkos dalyvius, suvienodindami licencijavimo sąlygas?

AUTORIUS

Mindaugas Maraulas – UAB „Blue Bridge“  IT paslaugų vadybininkas

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau