Technologinės naujienos

Duomenų saugyklų šeimos IBM „FlashSystem“ apžvalga

Podcast’ai Spotify platformoje

Didesnis našumas, mažesni IT kaštai ir naujos galimybės – taip trumpai galime apibūdinti savo partnerių IBM duomenų saugyklų šeimą „FlashSystem“.

Į šiemet pristatytą IBM „FlashSystem“ šeimą įeina 5 duomenų saugyklų modeliai, kuriuos galima suskirstyti į 3 kategorijas – ekonominę, vidutinę ir aukščiausią klasę.

Visos saugyklos – net mažiausios – turi bendrą operacinę sistemą ir dalį funkcijų iš aukščiausio klasės modelių. Na, o aukščiausios klasės modeliai pasižymi ir inovatyviomis funkcijomis, iš kurių įspūdingiausios yra NVM Express (NVMe) protokolo palaikymas ir „FlashCore“ (FCMs) moduliai.

Tikriausiai toks, holistinis, gamintojo požiūris prisidėjo prie to, kad 2019 m. IBM tapo duomenų saugyklų rinkos lydere Baltijos šalyse, kur vertinamas taupumas, bet nebijoma investicijų į praktiškas (ir laiko jau patikrintas) naujoves.

Bendra operacinė sistema „Spectrum Virtualize“

Visiems modeliams bendra programinė įranga „Spectrum Virtualize“ suteikia net mažiausių saugyklų savininkams daug naujų galimybių: leidžia naudotis integracija su konteineriais, pažangiu duomenų suspaudimu ir kitomis funkcijomis, kurios anksčiau buvo prieinamos tik aukštesnės klasės įrenginių savininkams.

Į visus modelius įdiegta „Spectrum Virtualize“ išsprendžia ir praktinius iššūkius: lengviau įsigyti naujų saugyklų arba pereiti prie galingesnių – nieko nereikia mokytis iš naujo. Naudotojo sąsaja ta pati, įrankiai – tie patys, jokio „šokinėjimo“ nuo vieno modelio sistemos prie kitos, pakeliui mokantis prižiūrėti saugyklas per naują programą.

Analitikos įrankis „Storage Insights“

Kalbant apie priežiūrą, reikėtų paminėti įrankį „Storage Insights“, kuriuo gali naudotis visi „FlashSystem“ modelių savininkai. Tai SaaS dirbtinio intelekto technologija grįstas analitikos ir prognozių įrankis, leidžiantis centralizuotai kontroliuoti saugyklų valdymą. Savo paskyroje galite matyti visų saugyklų svarbiausius parametrus bei apkrovos informaciją. Patogu, kad šia informacija galite dalytis su IT tiekėju arba kitomis trečiosiomis šalimis.

FCM moduliai ir NVM protokolas

Aukščiausios klasės „FlashSystem“ modeliai 5100, 7200 ir 9200 turi dvi svarbias inovacijas: NVM Express (NVMe) protokolo palaikymą ir gali būti komplektuojami su FlashCore Modules (FCMs) moduliais.

FCM – tai flash tipo informacijos laikmena, kuri pasižymi didesne greitaveika, aukštesniu patikimumu ir turi papildomų funkcijų, kurias vykdo kiekviename FCM integruotas procesorius. FCM leidžia sukurti visiškai naują duomenų kompresijos patirtį ir leidžia pasiekti didesnį duomenų suspaudimo lygį nemažinant duomenų saugyklos našumo. FCM modulių NVMe sąsaja užtikrina ženkliai mažesnį atsako laiką, tad šie du svarbūs komponentai lemia, kad sistemos bei aplikacijos veikia daug greičiau, nei naudojant įprastas saugyklas be šių technologijų.

IBM „FlashSystem“ modeliai iš arčiau

IBM Flash-family-01-2020

IBM „FlashSystem“ 5100, 7200 ir 9200

Svarbiausi privalumai:

 • Aukščiausios klasės „FlashFamily“ nariai, turintys NVMe FCM modulius. Tai reiškia itin didelį našumą, mažą atsako laiką ir automatinę kompresiją.
 • Išorinė saugyklų virtualizacija – galimybė apjungti po vienu „stogu“ visas turimas kitų gamintojų duomenų saugyklas ir paprastesniam jų valdymui naudoti „Spectrum Virtualize“.
 • „Storage Class Memory“ atmintis tai – aukščiausios klasės flash tipo informacijos laikmena, veikianti kaip tarpininkas tarp FCM ar SSD ir duomenų saugyklos operatyvinės atminties.

„Blue Bridge“ ekspertų rekomendacija: Aukščiausios klasės modeliai puikiai tiks ieškantiems itin našios ir patikimos infrastruktūros sudėtingoms, šiuolaikinių technologijų pagrindu sukurtoms sistemoms bei aplikacijoms, kurių trumpas atsako laikas vaidina kritinį vaidmenį organizacijos veikloje.

IBM „FlashSystem“ 5030

Svarbiausi privalumai:

 • Programinės įrangos atliekama duomenų kompresija ir išdubliavimas – dar viena aukščiausios klasės modelių funkcija, kurią šiam modeliui suteikia „Spectrum Virtualize“.
 • Duomenų šifravimas – našumo nemažinantis duomenų šifravimas saugyklos lygmenyje suteikia daugiau saugumo.
 • Itin aukštą patikimumą užtikrinanti „HyperSwap“ technologija, leidžianti apsaugoti duomenimis tarp dviejų duomenų centrų/lokacijų.

„Blue Bridge“ ekspertų rekomendacija: 5030 – tai galimybė gauti dalį aukščiausios klasės funkcijų ir užtikrinti didesnį duomenų saugumą turint ribotą biudžetą.

IBM „FlashSystem“ 5010

Svarbiausi privalumai:

 • Integracija su konteineriais ir „VMware“ virtualiomis mašinomis.
 • Daugiavartotojiškumas – viena saugykla savarankiškai dalytis keli padaliniai ar skyriai.
 • Trigubas replikavimas – galimybė užtikrinti aukštą duomenų saugojimo patikimumą saugant duomenis ne dvejuose, o net trijose duomenų centruose ar įrenginiuose. Beje, paprastai šią funkciją turi tik aukštesnės klasės saugyklos, bet dėl „Spectrum Virtualize“ ją turi ir ši saugykla

„Blue Bridge“ ekspertų rekomendacija: Puikus pasirinkimas ieškantiems patikimo sprendimo už nedidelę kainą.

Susisiekite dėl IBM „FlashSystem“ duomenų saugyklų pasiūlymo!

duomenų saugyklos|populiarus įrašas

Įvertink šį straipsnį

  Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

  Taip pat skaitykite

  Skaityti daugiau
  Skaityti daugiau