Technologinės naujienos

IBM „FlashSystem“ 5200 – duomenų saugykla, auganti kartu su verslu

Podcast’ai Spotify platformoje

„Prieš du dešimtmečius labai talpiu ir solidžiu laikytas 4 TB diskų masyvas užėmė keturias 42 U spintas. Nauja „FlashSystem“ 5200 duomenų saugykla talpina kiek daugiau nei 300 TB ir užima tik 1 U, t. y. apie 160 kartų mažiau vietos ir turi virš 80 kartų daugiau talpos nei tos 4 TB duomenų saugyklos prieš 20 metų. Mano požiūriu, toks kompaktiškumas ir funkcijų įvairovė 5200 modelį leidžia vadinti revoliuciniu ir bent kol kas neturinčiu analogų rinkoje“, – savo įspūdžiais po pažinties su svarbiausia šių metų IBM naujiena dalijasi „Blue Bridge“ Duomenų centrų infrastruktūros skyriaus vadovas Miroslav Chvoinicki. Taigi – kokiomis techninėmis ypatybėmis pasižymi kompaktiškasis „FlashSystem“ 5200, su kurio IBM žada suteikti naujas galimybes įvairaus dydžio organizacijoms?

Ir baziniams, ir naujos kartos poreikiams

Vienas ryškiausių „FlashSystem“ 5200 bruožų – universalumas. Šios duomenų saugyklos naudinga talpa gali augti nuo 4 TB iki 1,7 PB. Be to, įrenginys gali tapti ir pilnaverte nuosavo duomenų centro dalimi, ir palaikyti virtualizaciją, hibridinį infrastruktūros modelį bei konteinerizuotas aplikacijas. Tokia galimybių įvairovė leidžia 5200 pristatyti kaip duomenų saugyklą, su kuria galima dirbti atsispiriant nuo bazinių poreikių ir pereiti prie tų, kurie atsiranda pradėjus naudoti debesijos paslaugas ar automatizacijos įrankius.

Būtent orientacija į naujos kartos aplikacijas bei jų valdymą – vienas iš 5200 bruožų, kurį gamintojas ypač pabrėžia. Su 5200 patogu naudoti „Microsoft Azure“ ar AWS paslaugas, platformą „Red Hat OpenShift“, taip pat – konteinerių orchestratorių „Kubernetes“, „Ansible“ įrankį ir t. t.

Žinoma, panašias galimybes turi ir senesni „FlashSystem“ modeliai: „FlashSystem“ 5100 ir galingesnis, aukštesnės klasės 7200, tačiau, kaip teigia gamintojas, tik su kompaktiškuoju 5200 šios naujovės tapo prieinamos ne tik didelėms organizacijoms.

Beje, gamintojas dažnai lygina „FlashSystem“ 5200 su senesniu 5100 modeliu, norėdamas išryškinti naujojo 5200 privalumus: didesnį efektyvumą (66 proc. daugiau IOPS, 40 proc. didesnis pralaidumas) ir maždaug 20 proc. mažesnę kainą.

Integruotos aukščiausios klasės funkcijos

Nors 5200 gali būti laikomas bazinės klasės modeliu, jis turi svarbiausias aukščiausios klasės modelių inovacijas. Iš jų įspūdingiausios šios:

 • „Storage-Class Memory (SCM) moduliai;
 • „FlashCore“ (FCMs) moduliai;
 • NVM Express (NVMe) protokolo palaikymas;
 • Iki 4 vnt. „FlashSystem“ 5200 viename klasteryje (angl. 4-way scale-out clustering).

Atskiro paminėjimo šiame sąraše nusipelnė žymusis IBM kūrinys – „FlashCore“ (FCMs) moduliai, kurie yra „flash“ tipo laikmena, leidžianti sukurti visiškai naują duomenų kompresijos kokybę ir pasiekti didesnį duomenų suspaudimo lygį nemažinant našumo. FCM turi papildomas funkcijas, pavyzdžiui, duomenų suspaudimą, šifravimą ir t. t., kurias vykdo kiekviename FCM integruotas procesorius, todėl net patys sudėtingiausi procesai neturi įtakos duomenų saugyklos našumui. Be to, FCM moduliai su NVMe sąsaja užtikrina daug greitesnį aplikacijų veikimą, automatinę kompresiją ir daug mažesnį atsako laiką, lyginat su saugyklomis naudojančiomis įprastas „flash“ tipo laikmenas, tokias kaip SSD diskai.

Valdymas ir priežiūra su laiko patikrintomis technologijomis

Kita patogi 5200 ypatybė – visai „FlashFamily“ duomenų saugyklų šeimai bendra operacinė sistema „Spectrum Virtualize“. Ši, pripažinimo jau spėjusi sulaukti sistema, leidžia naudotis aukščiausios klasės duomenų saugyklų funkcijomis, tarp kurių – konteinerių valdymas ir pažangus duomenų suspaudimas.

Kitas įrankis, palengvinantis „FlashSystem“ 5200 valdymą ir priežiūrą – tai analitikos bei prognozių sistema „Storage Insights“. Šis įrankis grįstas dirbtiniu intelektu ir leidžia centralizuotai stebėti svarbiausius saugyklos parametrus bei apkrovos informaciją. Beje, jau turintiems „FlashFamily“ narį, naujos paskyros kurtis nereikės – į „Storage Insights“ suplaukia visa informacija apie turimas „FlashFamily“ duomenų saugyklas.

Galiausiai, 5200 gali užtikrinti papildomą duomenų patikimumą dėl „HyperSwap“ technologijos. Ši technologija leidžia sukurti skaidriai prieinamus aukšto patikimumo diskus bet kuriame iš duomenų centrų ir užtikrinti, kad duomenys yra saugomi ir replikuojami dviejose ar net trijose skirtingose lokacijose.

Susisiekite su „Blue Bridge“ specialistais dėl IBM „FlashSystem“ duomenų saugyklų pasiūlymo!

duomenų saugyklos|flashsystem

Įvertink šį straipsnį

  Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

  Taip pat skaitykite

  Skaityti daugiau
  Skaityti daugiau