Verslui

Kaip atrodo skaitmeninės darbo vietos ateitis? Įžvalgos iš IT vadovų konferencijos

Podcast’ai Spotify platformoje

Rugsėjo 12 d. Vilniuje įvyko jau trečioji „Verslo žinių“ organizuojama IT vadovų konferencija, kurioje savo patirtimi ir įžvalgomis dalinosi įvairių įmonių atstovai bei IT srityje dirbantys profesionalai. Šių metų renginyje ypatingas dėmesys buvo skiriamas tokioms verslui svarbioms temoms, kaip CEO lūkesčiai IT vadovams, IT vadovo, kaip strateginio partnerio, vaidmuo, poreikis investuoti į kibernetinį saugumą bei priemonės, didinančios verslo atsparumą kibernetinėms atakoms.

Konferencijoje dalyvavo ir „Blue Bridge“ produkto valdymo komandos vadovas Deimantas Pavolas, kuris konferencijos dalyviams padėjo ieškoti atsakymo į klausimą „Ar jūsų organizacija pasiruošusi kitam skaitmenizacijos etapui?“. Jo pranešime dalyvavę renginio svečiai sužinojo daugiau apie skaitmeninę darbo vietą (Digital workplace) ir esminius su ja susijusios vartotojo patirties formavimo akcentus. D. Pavolas taip pat pristatė septynias Gartner įžvalgomis paremtas prognozes, kurios formuos skaitmeninės darbo vietos strategiją iki 2028 metų.

Produkto valdymo komandos vadovo teigimu, skaitmeninės darbo vietos atsiradimą lėmė ne tik spartus technologijų tobulėjimas, bet ir pandemija, kurios metu sparčiai išpopuliarėjo hibridinio darbo modelis. „Mano nuomone, kiekvienas verslas yra skaitmeninis, o šio modelio įprasminimas skaitmeninėmis darbo vietomis suteikia įmonei konkurencinį pranašumą“, – savo pranešime teigė D. Pavolas. Jis pabrėžė ir skaitmeninės darbo vietos rinkos augimą: šiuo metu ji siekia 50 mlrd. dolerių, o 2028-aisiais turėtų siekti apie 113 mlrd. dolerių.

Kalbėdamas apie XLA (vartotojo patirties) naudą, D. Pavolas pabrėžė, kad šis momentas ypač svarbus norint įvertinti, kaip darbas, vykdomas pasitelkiant IT sistemas, veikia darbuotojų produktyvumą. Specialistas tvirtino, kad skaitmeninė darbo vieta yra nuolat besikeičianti, kupina iššūkių, o norint juos išspręsti, reikia žinoti, kokia yra šios darbo vietos ateitis.

Ją D. Pavolas iliustravo septyniomis prognozėmis, kurios, pasak jo, turėtų pasiteisinti iki 2028 metų.

  1. Trumpesnė darbo diena. Pasak D. Pavolo, įmonės atsižvelgs į darbuotojų lūkesčius turėti lankstesnį darbo grafiką. Tai poreikis, kurio aktualumas kai kuriose šalyse jau pasireiškia tikrais pokyčiais.
  2. Spartus darbuotojų įsitraukimo įrankių diegimas produktyvumo ir motyvacijos didinimui.
  3. Vadovų, atsakingų už skaitmeninės darbo patirties kūrimą (DEX), samdymas. Atstovas teigė, kad įmonės, turinčios šią poziciją, turės iki 60 proc. didesnę tikimybę padidinti naujausių technologijų grąžą.
  4. 50 proc. darbuotojų pažangiose ekonomikose kasdien naudos dirbtinio intelekto asistentus.
  5. Mažiau nei 20 proc. vartotojų bus įdiegę Microsoft Copitol ir Google Gemini.
  6. Daugiau nei 50 proc. skaitmenines darbo vietas užimančių darbuotojų siūlys savo įgūdžius išorinėse talentų rinkose. D. Pavolas pabrėžė, kad šiuo metu jau pamažu nyksta tradicinės rolės, o netrukus žmonės galės užsidirbti vien iš savo įgūdžių.
  7. Sutrumpintas IT srities specialistų mokymosi laikas.

Pranešimo pabaigoje D. Pavolas taip pat apibendrino šių prognozių įtaką ir ateities potencialą pabrėždamas, kad darbuotojų galia sistemingai auga, o taip pat netrukus pajusime ir dirbtinio intelekto grąžą. „Kiekviena organizacija gali pasiekti sėkmę skaitmenizacijos kelyje, jeigu bus pasiruošusi mokytis, bus lanksti, sieks prisitaikyti prie naujovių ir skirs tam reikalingas investicijas“, – savo įžvalgas apibendrino D. Pavolas.

 

Susidomėjote organizacijos skaitmenizacijos galimybėmis? Susisiekite ir rasime jums geriausią sprendimą!

skaitmenizacija

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau