Verslui

Kaip sutaupyti iki 25 proc. išlaidų IT?

Podcast’ai Spotify platformoje

Ką daryti, jei IT sistema įmonėje intensyviai dirba tik kelis mėnesius per metus? Kokio dydžio IT ūkio reikia ir kiek serverių įsigyti? Paprastai tai reiškia, kad įmonė turi gauti papildomus fizinius serverius, kuriuos, sumažėjus veiklos apsukoms, teks „užmigdyti“. Kaip galima ne tik išvengti šios rizikingos investicijos, bet sutaupyti, pasakoja „Blue Bridge“ Infrastruktūros valdymo sprendimų skyriaus vadovas Povilas Kaminskas ir programinės įrangos centro „1ClickFactory“ konsultantas Giedrius Kakanauskas.

Išlaidos augo kiekvieną dieną

Su panašia problema susidūrė „1ClickFactory“ – įmonė, teikianti kompleksinius „Microsoft Dynamics“ sprendimus verslo valdymo sistemų atnaujinimui, migravimui į debesiją („Microsof Azure“), web programavimo bei verslo konsultavimo paslaugas „Microsoft“ partneriams visame pasaulyje.

„1ClickFactory“ konsultantas G. Kakanauskas pasakoja, kad kiekvieną dieną „Azure“ paslaugų reikėjo vis daugiau, todėl įmonėje augo „Azure“ prenumeratorių skaičius ir išlaidos.

„Azure“ naudojomės jau kelerius metus, tačiau problema buvo ta, kad turėjome daugybę atskirų paskyrų ir kiekvienas padalinys ir įmonės skyrius įsigydavo jiems reikalingas paslaugas atskirai. Aišku, numatyti išlaidas buvo gana sudėtinga. Norėjome situaciją pakeisti – visas išlaidas sutelkti vienoje vietoje, turėti galimybę visas paskyras valdyti centralizuotai ir susimažinti „Azure“ kainas“, – pasakoja G. Kakanauskas.

Naujos karto sutartį pasirašė vieni pirmųjų

„Blue Bridge“ pasiūlė „1ClickFactory“ išbandyti IT ūkio valdymo sutartį „Microsoft Enterprise Agreement“. Ši sutartis apjungia „Microsoft“ serverių ir debesų kompiuterijos technologijas ir suteikia mažesnes „Azure“ kainas.

„Svarbiausia tai, kad „Microsoft Enterprise Agreement“ leidžia turėti tokio dydžio IT ūkį, kokio reikia konkrečiu metu“, – pasakoja „Blue Bridge“ Infrastruktūros valdymo sprendimų skyriaus vadovas Povilas Kaminskas.

„1ClickFactory“ tapo viena pirmųjų įmonių Lietuvoje, pasirašiusių šią sutartį. „Microsoft Enterprise Agreement“ leido centralizuotai – per vieną administratorių – valdyti „Azure“ prenumeratą. Taip pat, priklausomai nuo paslaugų tipo, sutaupyti nuo 5 proc. iki 25 proc. išlaidų. Be to, teikti „Azure“ paslaugas įmonės klientams visame pasaulyje tapo daug paprasčiau.

Išspręsta serverių problema

„Microsoft Enterprise Agreement“ ne tik suteikia nuolaidas „Azure“ paslaugoms. Ši sutartis taip pat leidžia turėti tokio dydžio IT ūkį, kokio reikia konkrečiu metu.

„Jei įmonė nori teikti naują paslaugą, kuriai reikia papildomų resursų, gauti naują fizinį serverį galima per 1–4 savaites, priklausomai nuo serverio specifikos. O pasirašius šią sutartį ir naudojantis debesų prenumerata, reikalingus resursus galima gauti per 2 valandas. Be to, įmonei nereikės investuoti į serverius, kurių vėliau galbūt nenaudos. Dėl to ši sutartis aktuali įmonėms, kurių serverių nuomos laikas artėja prie pabaigos“, – pasakoja „Blue Bridge“ Infrastruktūros valdymo sprendimų skyriaus vadovas P. Kaminskas.

Kaina nesikeis dar 3 metus

Tarp didžiausių „Microsoft Enterprise Agreement“ privalumų – galimybė sutaupyti ne tik trumpuoju, bet ir ilguoju laikotarpiu.

„Paslaugų kaina fiksuojama sutarties sudarymo metu ir nekinta 3 metus. Ši garantija padeda taupyti kaštus ir tiksliau planuotis išlaidas IT ūkiui. Be to, siūlomos labai geros sąlygos – jei produktas atpinga, jo kaina mažėja ir vartotojui. Tačiau jei produktas brangsta, jo kaina vartotojui nesikeičia“, – pasakoja P. Kaminskas.

„Kadangi pasirašėme sutartį iki 2015 m. liepos 1 d., mums pavyko išvengti iškart po to įvykusio „Azure“ paslaugų pabrangimo. Sutartyje užfiksuotos „Azure“ kainos nesikeis 3 metus – tiek, kiek galioja sutartis. Be to, atsirado galimybė naudoti „Enterprise MSDN“ tipo „Azure“ paskyras, kurių anksčiau neturėjome“, – sako „1ClickFactory“ konsultantas G. Kakanauskas.

„Microsoft Enterprise Agreement“ sutartis gali būti pasirašyta tik „Azure“ paslaugoms, arba kartu su kitos programinės įrangos prenumerata. Pasirašius sutartį, „Blue Bridge“ padeda įsidiegti ir tobulinti užsisakytas paslaugas. Taip pat konsultuoja IT klausimais. Įmonės darbuotojams ir galutiniams vartotojams bei atsakingam IT personalui suteikiamos mokymų galimybės „Microsoft“ mokymų centruose ir nuotoliniu būdu.

Ieškote aukštos kompetencijos IT partnerio? Parašykite mums!

IT ūkis|Microsoft Enterprise Agreement|Verslo valdymo sistemos

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau