Technologinės naujienos

Kibernetinio saugumo mėnuo: nuo grėsmių medžiojimo žaidimo iki praktinių dirbtuvių

Podcast’ai Spotify platformoje

Jau antrus metus iš eilės IT įmonė „Blue Bridge“, palaikydama Europos Sąjungos Kibernetinio saugumo mėnesio iniciatyvą, kviečia verslo ir IT specialistų bendruomenę į atvirus seminarus bei dirbtuves, kurios padės užtikrinti IT saugumą bet kurioje organizacijoje, nepriklausomai nuo jos dydžio ir sektoriaus.
Per kiek daugiau nei mėnesį „Blue Bridge“ pakvies į 8 internetinius seminarus, kuriuose – patarimai, kaip saugiau dirbti su gerai pažįstamomis sistemomis, tokiomis kaip „Power BI“, reali verslo įmonių patirtis išgyvenant po kibernetinio išpuolio ir simuliacinis žaidimas, padėsiantis geriau susipažinti su vienu iš pažangiausių saugumo sprendimų – SIEM (Saugumo informacijos ir įvykių valdymo sprendimas).

Geroji Estijos patirtis su saugiuoju X-Road ir praktinės saugumo dirbtuvės

„Blue Bridge“ Kibernetinio saugumo mėnesio programoje – net 8 seminarai įvairiomis IT specialistams ir verslui aktualiomis saugumo temomis, kurie truks iki pat lapkričio 9 d. Registracija į seminarus atvira, o nespėjus susidalyvauti, daugelį seminarų įrašų bus galima rasti oficialiame „Blue Bridge“ „Youtube“ kanale bei iniciatyvos svetainėje.

Vienas pirmųjų pristatymų – tai spalio 14 d. įvyksiantis seminaras apie praktinį kriptografinio saugumo modulio (angl. cryptographic security module, HSM) panaudojimą pasitelkiant mūsų kaimynų, estų, patirtį naudojant X-Road – tinklą, kuriuo saugiai ir automatiškai apsikeičiama informacija tarp informacinių sistemų. Atsiradęs kaip tinklas, skirtas bendravimui tarp valstybinių institucijų, šiandien šis projektas sulaukia vis daugiau dėmesio iš verslo įmonių. Plačiau apie šį projektą ir jo svarbiausias dedamąsias papasakos „Blue Bridge“ partnerio „Altacom“ inžinierius Tanel Jevstignejev.

Spalio 14 d. kviečia seminaras apie kriptografinio saugumo modulio (HSM) panaudojimą pasitelkiant mūsų kaimynų, estų, patirtį naudojant X-Road – tinklą, kuriuo saugiai ir automatiškai apsikeičiama informacija tarp sistemų.

Spalio 19 d. IT profesionalų laukia interaktyvi ir turininga pramoga – „Blue Bridge“ kartu su „LogRhythm“ pakvies išbandyti savo grėsmių medžiojimo įgūdžius ir dalyvauti jau spėjusiame išgarsėti simuliaciniame žaidime „LogWars Capture the Flag“ (CTF). Žaidimo dalyviams bus pateiktas SIEM sprendimas su realaus laiko log‘ais ir vis sunkėjantys klausimai, į kuriuos geriausiai atsakęs žaidėjas taps „LogWars“ čempionu.

„LogWars Capture the Flag“ (CTF).
„LogWars Capture the Flag“ (CTF).

„Blue Bridge“ partneris „Fortinet“ – pirmaujantis ugniasienių kūrėjas Europoje ir JAV, spalio 21 d. pakvies IT specialistus į 4 valandų praktines dirbtuves, dedikuotas organizacijos tinklo saugumo stiprinimui su kompleksiniu sprendimu, naujos kartos ugniasiene „Fortinet NGFW“. Dirbtuves ves „Fortinet“ sistemų inžinierius Klaidas Rimkus.

Galutinių naudotojų apsauga, „Ransomware“ ir kibernetinės atakos kaina

Spalio 26 d. įvyks HPE Aruba produktų vadovo Tomo Muliuolio pristatymas apie vartotojų ir įrenginių autentikaciją kaip vieną iš kertinių akmenų kuriant saugų, šiuolaikines grėsmes galintį atremti organizacijos tinklą. Tą pačią dieną, popiet apie pačią aktualiausią kibernetinę grėsmę – „Ransomware“ tipo atakas ir būdus apsisaugoti nuo jų pasakos „EMEA North“ atstovas, inžinierius Erik van der Noordt.

Pažangiausią saugumo koncepciją – XDR (Extended Detection and Response) arba išplėstinės identifikacijos bei atsako modelį bei SIEM vaidmenį šioje paradigmoje savo pranešime analizuos „Exclusive Networks“ atstovas Tapio Väärämäki lapkričio 4 d.

Pažangiausią saugumo koncepciją – XDR (Extended Detection and Response) arba išplėstinės identifikacijos bei atsako modelį bei SIEM vaidmenį šioje paradigmoje  analizuos „Exclusive Networks“ atstovas T. Väärämäki.

„Blue Bridge“ IT vadovas Evaldas Jarmolavičius
„Blue Bridge“ IT vadovas Evaldas Jarmolavičius

Seminarų maratoną lapkričio 9 d. vainikuos „Blue Bridge“ IT vadovo Evaldo Jarmolavičiaus realios „Blue Bridge“ kliento istorijos analizė, kuri leis iš arti pamatyti, kokį poveikį turi kibernetiniai nusikaltimai, kokių veiksmų imtis atstatant veiklą po jų bei nuo ko priklauso atakų žala.

Lygiagrečiai su seminarais, „Blue Bridge“ komanda kviečia apsilankyti ir iniciatyvos puslapyje, kuriame galima susipažinti su „Blue Bridge“ ekspertų rekomendacijomis ir populiariausiais straipsniais saugumo temomis, atsiųsti ir pasidalinti savo įmonėje saugumo atmintinėmis bei susipažinti su 3 žingsniais, padedančiais užtikrinti didesnį saugumą organizacijoje.

Daugiau informacijos apie Kibernetinio saugumo mėnesio renginius, įvykusių seminarų įrašus ir kitą naudingą medžiagą rasite >>> čia <<<

Organizuoti Kibernetinio saugumo mėnesį „Blue Bridge“ komandą ir partnerius – saugumo sprendimų gamintojus, paskatino kasmetinė Europos Sąjungos iniciatyva Europos Kibernetinio Saugumo mėnesis (The European Cybersecurity Month (ECSM)). Šio mėnesio metu, visą spalį, Europos Sąjungoje vyksta šimtai veiklų, tokių kaip konferencijos, dirbtuvės, mokymai ir pristatymai. Šiais renginiais siekiama kelti eilinių naudotojų, taip pat – viešojo bei privataus sektorių organizacijų sąmoningumą kibernetinio saugumo klausimais ir padėti atpažinti populiariausias grėsmes bei virtualaus sukčiavimo schemas.

Domitės „Blue Bridge“ saugumo paslaugomis? Su mūsų komanda galite susiekti užpildę žemiau esančią formą.

kibernetinis saugumas

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau