Technologinės naujienos

„Microsoft Azure“ naujienos | 2023 rugsėjis

Podcast’ai Spotify platformoje

Pirmosios karšto rudens Azure naujienos iš „Blue Bridge“ architekto Gintaro Vaidakavičiaus.

Akcentai: MariaDB iškeliauja iš Azure; nemokama Azure SQL DB; dirbtinis intelektas pakeis paiešką; kaip suvaldyti >10 Tbps tinklus; kaip Microsoft nustato, ar pristatytas serveris yra patikimas.

 1. Adobe SaaS sprendimai ir Microsoft loud žada klientams geresnę patirtį, greitesnius rezultatus bendradarbiaujant komandoms ir saugiai apdorojant duomenis.
 2. Artėja naujas informacijos pateikimo etapas, kai paieškos varikliai nebepateiks begalinio nuorodų sąrašo, o parinks atsakymus į pateikiamus klausimus su papildomomis nuorodomis į originalų šaltinį.
 3. Azure IoT padeda kompanijoms efektyviau naudoti resursus ir paprastiems naudotojams mažinti savo energijos sąnaudas.
 4. Azure Space programa leidžia planetos tyrinėtojams ir studentams naudotis sukaupta ir tebekaupiama Žemės stebėjimo informacija.
 5. Azure Operator Nexus paslauga, tinklo kompiuterių (in-network computing) technologijos ir programuojami tinklai padeda telekomunikacijų bendrovėms apdoroti ir apsaugoti didelius (10+ Tbps) duomenų srautus.
 6. Cloud Culture pasakojimų serijos 3 dalis: tobulumo siekis JK.
 7. Azure Operator Insights paslauga padeda 5G ryšio tiekėjams gerinti savo tinklo paslaugas.
 8. Microsoft Azure aparatinės įrangos ir tiekimo grandinės patikra.
 9. Dirbtinio intelekto ir duomenų naujovės: naujos duomenų jungtys ir integravimo mechanizmai.
 10. Generatyvus dirbtinis intelektas skverbiasi į pasaulio kompanijas ir jau dirba pusėje jų, keisdamas jų veiklos modelius ir optimizuodamas procesus.
 11. App Service Environment aplinka jau atnaujinta į v3 versiją; klientai skatinami migruoti iš v1 ir v2 į naują aplinką iki 2024-08-31, naudojant tam tikslui sukurtus migravimo įrankių rinkinius.
 12. Azure nuo 2025-09-19 nebeteiks MariaDB paslaugos ir visi diegimai bus panaikinti; nors visos sukurtos paslaugos veiks iki nurodytos datos ir iki 2023-12-19 dar bus galima ją sukurti Azure portale, bet jau dabar klientams siūloma migruoti į MySQL Flexible Server paslaugą
 13. Netrukus bus galima išbandyti didelių duomenų masyvų apdorojimui skirtą atvirojo kodo HDInsight paslaugą, pritaikytą ir dirbančią AKS (Azure Kubernetes Service) aplinkoje, integruotą su Azure Data Factory, PowerBI, Azure Monitor ir kitais įrankiais.
 14. Azure SQL Database paslaugą su nedideliais resursais bandymams ar aplikacijų kūrimui nuo šiol galima įsigyti nemokamai.
 15. Azure Gateway Load Balancer paslauga įgavo savybę balansuoti IPv6 tinklo srautą.

Jeigu norite sužinoti apie „Microsoft“ paslaugas verslui, užpildykite formą.

Įvertink šį straipsnį

  Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

  Taip pat skaitykite

  Skaityti daugiau
  Skaityti daugiau