Technologinės naujienos

„Microsoft Azure“ naujienos | Birželis

Podcast’ai Spotify platformoje

>> Azure Search S3 ir S3 High Density lygiai prieinami bandomuoju režimu, bazinis lygis jau veikia produkciniu pajėgumu. Azure Search padeda programų kūrėjams panaudoti pilnos paieškos galimybes savo aplikacijose. Paieškos taikymas itin paprastas – tereikia pateikti savus duomenis ir kelios kodo eilutės atliks savo darbą.

Lyginant S2 ir S3 lygius, S3 lygyje saugyklos talpa ir dokumentų kiekis yra padvigubintas, sumažintas duomenų pateikimo užlaikymas (latency). Svarbu pažymėti, kad S3 High Density lygis leidžia pateikti paieškos rezultatus daugialypėje (multitenant) aplinkoje. Ta pati tarnyba leidžia sukurti didelės apimties indeksus, kartu išsaugant duomenų izoliavimą aplikacijoje taip, kad aplikacijos naudotojai galėtų naudotis paieška tik savuose duomenyse. S3 High Density gerai tinka SaaS aplikacijoms, kurios kuriamos, naudojant didelio plėtimo galimybes ir apsaugant skirtingų organizacijų naudotojų duomenis ir paieškos rezultatus vienoje aplikacijoje. Daugiau apie Azure paiešką >>

>> Pradėjo veikti Apache Spark for Azure HDInsight paslauga. Apache Spark yra vienas labiausiai paplitusių didelių duomenų apdorojimo projektų, leidžiančių apdoroti didelius kiekius duomenų, saugomų operatyvioje atmintyje ir vykdyti užklausas dešimtis kartų greičiau. Apache Spark naudojamas vykdyti apibrėžtas arba ineraktyvias užklausas, panaudoti realaus laiko transliavimo, mašininio mokymo (Machine Learning) ir kitus procesus, naudojant šiems procesams vieną bendrą vykdymo modelį.

Pagrindinės savybės:

 • Aukštas pasiekiamumas. Apache Spark paslauga teikiama aukščiausiu patikimumo lygiu rinkoje –  99.9 procentų SLA. Kartu su Cloudera ir kitomis kompanijomis buvo sukurta atviro kodo Apache licencijavimu paremta REST web tarnyba. Dėl to Apache Spark tapo dar lankstesnė ir leidžia interaktyviai panaudoti paslaugą kitoms aplikacijoms.
 • Mastas. Apache Spark ir Azure Data Lake Store dabar yra integruoti, dėl to Apache Spark gali saugoti ir apdoroti bet kokio dydžio, tipo ir greičio duomenis ir jų srautus – tam nereikia papildomų pakeitimų aplikacijose.
 • Sauga. Įgyvendintas rolėmis grįstas duomenų pasiekimo modelis saugyklų (storage) lygyje.

Apache Spark patirtys:

 • Duomenų inžinieriams skirta integracija su IntelliJ IDE, skirta aplikacijų kūrimui. Kūrėjai gali naudotis gimtosiomis Scala ir Java priemonėmis, rasti ir šalinti programines klaidas nuotoliniu būdu (debug), diegti Apache Spark aplikacijas Azure.
 • Duomenų mokslininkams skirta integracija su Jupyter (IPython), leidžianti kurti išdėstymus, jungiančius kodą, statistines lygtis ir vizualizacijos elementus – pateikti duomenų istoriją ir įžvalgas.
 • Veiklos analitikams skirta integracija su Power BI ir kitais BI įrankiais (Tableau, SAP Lumira, QlikView). Power BI leidžia panaudoti srauto (streaming) jungtis tam, kad būtų publikuojami realaus laiko įvykiai iš Spark Streaming tiesiai į Power BI.

Plačiau apie paslaugą skaitykite čia >>

>> Jau galima išbandyti Apple FairPlay Streaming for Azure Media Services (preview). Jei reikia transliuoti aukštos kokybės turinį į Apple TV, naudojama Apple FairPlay Streaming (FPS) technologija. Kurti tokį sprendimą gali būti sudėtinga, todėl ir sukurta ši paslauga, kuri supaprastina visus kompleksinius uždavinius ir leidžia panaudoti programavimo API. Azure Media Services palaiko FairPlay, PlayReady ir Widevine skaitmeninės teisių apsaugos (DRM, digital rights management) sprendimus ir leidžia transliuoti turinį gyvai arba pagal poreikį (Video-on-demand, VOD) ir greitai pasiekti auditoriją, besinaudojančią įvairiais įrenginiais. Informacija, kaip pradėti naudotis paslauga >>

>> Naujos F serijos Azure VM yra optimizuotos skaičiavimo pajėgumus naudojančioms užduotims vykdyti. F serijos VM veikia aparatinėje įrangoje, turinčioje 2.4 GHz Intel Xeon E5-2673 v3 (Haswell) procesorius, kurie gali išnaudoti Intel Turbo Boost technologiją ir dirbti iki 3.2 GHz dažniu. Skirtingi VM dydžiai naudoja 1-, 2-, 4-, 8-, 16- branduolių virtualius procesorius, 2 GB RAM ir 16 GB SSD vienam branduoliui. Tokios VM geriausiai tinka analitinėms, web ir žaidimų užduotims, taip pat scenarijams, kai nereikia daug atminties ar SSD diskinės vietos, bet reikia skaičiavimo pajėgumų. Daugiau informacijos apie F serijos VM

>> Azure DocumentDB paslauga nuo šiol leidžia kurti globalias paskirstytas aplikacijas. Azure DocumentDB yra nestruktūruotų duomenų saugojimo NoSQL paslauga. Azure DocumentDB papildyta multiregioninėmis duomenų bazių paskyromis, leidžiančiomis panaudoti paslaugą ir aplikacijas, veikiančias visame pasaulyje, pavyzdžiui, IoT (Internet of Things) sistemas, kuriomis naudojasi globaliai paskirstyti įrenginiai. DocumentDB leidžia automatizuotai replikuoti duomenis į visus Azure regionus naudojant mažo užlaikymo pasiekimą ir nustatytas duomenų vientisumo taisykles. DocumentDB palaiko duomenų ir duomenų kolekcijų gyvavimo ciklą (time to live) ir leidžia automatizuotai išvalyti duomenų bazes po nustatyto laiko. DocumentDB pasiekiamumas yra 99,99 proc. SLA.

>> Pradėjo veikti Windows 10 Enterprise State Roaming via Azure Active Directory Premium paslauga, leidžianti organizacijoms valdyti naudotojų ir jų įrenginių nustatymų sinchronizavimą. Naudotojų nustatymai ir aplikacijų duomenys sinchronizuojami per Azure tarp skirtingų įrenginių. Taip apsisaugojama nuo aplikacijų duomenų praradimo įrenginio gedimo, keitimo ar vagystės atvejais. Visi iš įrenginio iškeliaujantys duomenys apsaugomi Azure Rights Management technologija, organizacijos duomenys atskiriami nuo asmeninių naudotojo duomenų. Plačiau apie paslaugą >>

>> Jau galima išbandyti Azure sąlyginės prieigos politikas (AzureAD Conditional Access) Exchange Online ir SharePoint Online programoms. Prieiga prie Exchange ir SharePoint duomenų gali būti ribojama priklausomai nuo to, kur yra naudotojas. Taisyklės, vertinančios prisijungimo sąlygas, gali:

 • Visada prieigai reikalauti MFA;
 • Reikalauti MFA, kai naudotojas yra ne organizacijos vidiniame tinkle;
 • Išjungti prieigą, kai naudotojas yra ne organizacijos vidiniame tinkle.

Daugiau apie paslaugą >>

>> Šiuolaikinės grėsmės kėsinasi į vis daugiau IT paslaugų sričių, įskaitant ir DNS tarnybą. Azure DNS apsaugos priemonės leidžia sumažinti DNS tarnybos sutrikimų grėsmes. Atsakingai į IT saugą žiūrintiems nuorodoje pateikiamos rekomenduojamos gerosios patirtys, leidžiančios apsisaugoti nuo tam tikrų grėsmių. Apsaugos priemonės pasiekiamos “turguje” Azure Marketplace (ieškant firewall, waf, antivirus, DNS firewall).

AUTORIUS

Kiekvieną mėnesį „Microsoft Azure“ naujienas apžvelgia „Blue Bridge“ specialistų komanda.

Įvertink šį straipsnį

  Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

  Taip pat skaitykite

  Skaityti daugiau
  Skaityti daugiau