Technologinės naujienos

„Microsoft Office 365″ naujienos| Lapkritis

Podcast’ai Spotify platformoje

Kviečiu skirti keletą minučių tam, kad susipažintumėte su naujomis bei papildytomis Microsoft Office 365 paslaugų funkcijomis. Dalinuosi svarbiausiomis bei įdomiausiomis praėjusio mėnesio naujienomis:

>> Šviežiausia ir didžiausia naujiena iš Microsoft pusės – Team paslaugos pristatymas. Atidžiau pažiūrėjus matosi, kad tai neeilinė paslauga Office 365 paslaugų krepšelyje, o Microsoft tam ruošėsi jau labai seniai. Kas tai per sprendimas?

Turbūt tiksliausia būtų pasakyti, kad tai yra komunikacijos platforma, nukreipta į efektyvesnį darbą ir bendradarbiavimą komandų viduje. Tas, visų pirma, pasiekiama grupinio susirašinėjimo pagalba, kuris panašus į Yammer, Slack ir Skype hibridą. Taip pat, kadangi į Teams paslaugą yra integruota dauguma Office 365 paslaugų (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, SharePoint, Planner, Power BI ir t.t.), komandos nariai gali dirbti kartu naudodami įvairius įrankius, kurie jiems tuo metu reikalingi. Turbūt gražiausia tai, jog paslaugos vaizdas ir išdėstymas yra nesunkiai keičiamas pagal konkrečią komandą ir jos norus, tad kiekvienas gali šią paslaugą prisitaikyti sau. Vienam juk gali būti aktualiausia matyti komandos susirašinėjimą, kitam – naujausius bendrus dokumentus, trečiam – suplanuotus bendrus darbus ir jų statusus. Microsoft Teams startuoja lapkritį bandomojoje versijoje, o 2017 metų pradžioje jau turėtų tapti pilnaverte Office 365 paslaugų šeimos dalimi.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=nKU-FMzZFF0

>> Turbūt niekas nesiginčys, kad didžiausias iššūkis įsidiegus naują technologiją yra pripratinti bei išmokyti vartotojus ja naudotis ir išnaudoti visas jos galimybes. Office 365 tam palengvinti šiemet jau žengė teisingą žingsnį – pridėjo vartotojų aktyvumo ataskaitas administratoriaus aplinkoje. Tačiau tai dar ne viskas – Microsoft paskelbė apie galimybę daug plačiau apžvelgti, kaip vartotojams sekasi naudotis Office 365 paslaugomis jų Power BI aplinkoje. Iš esmės jie paruošė standartizuotą įvairių ataskaitų ir grafikų rinkinį, kurį prijungus prie savo Power BI paskyros galima matyti daugybę naudingos informacijos. Pavyzdžiui, kiek kurį mėnesį vartotojas vidutiniškai išsiuntė arba perskaitė laiškų, kokia dalis vartotojų aktyviai naudojosi konkrečia paslaugą ir pan. Tiesa, kol kas ši galimybė yra ribotos apimties, bet jeigu norite būti pirmieji, kurie ją išbandys, parašykite laišką Microsoft adresu O365usagePowerBIPreview@service.microsoft.com  (nepamirškite pridėti savo Tenant ID).

Office 365

>> Ar jau matėte kaip atrodo naujasis Apple kompiuteris bei jo liečiamo ir adaptyvaus Touch Bar funkcionalumas? Garantuoju, kad yra nemažai tokių, kurie jau nusižiūrėjo šį pirkinį Kalėdoms. Šiems žmonėms turime gerų naujienų! Microsoft jau pritaikė savo Office programų paketą šiai naujovei, tad galėsite naudoti pagrindines Office funkcijas neatitraukdami rankų nuo klaviatūros. Besinaudojantys Office 365 paslaugomis ir turintys teisę į naujausią Office paketo versiją gali jau dabar džiaugtis šiuo programinės ir techninės įrangos draugystės grožiu.

>> Outlook programėlė išmaniajame telefone stipriai pasistūmėjo į priekį per paskutiniuosius porą metų. Šį mėnesį Microsoft paskelbė apie dar vieną patobulinimą, kuris padės patogiau ir greičiau organizuoti susitikimus su kolegomis. Pati idėja gana paprasta: renkantis dieną bei laiką susitikimui – aplikacija spalvomis padės jums rasti visiems tinkamą laiką susitikimui. Renkantis dieną, kalendoriuje žalia, geltona arba raudona spalva indikuos, ar tą dieną yra visiems susitikimo dalyviams tinkamas laikas, o nuėjus į konkrečią dieną tuo pačiu principu bus galima išrinkti ir konkretų laiką. Keli mygtuko paspaudimai ir jūsų susitikimas jau suorganizuotas! Beje, ši funkcija kol kas prieinama tik iOS programėlės versijoje, bet greitu metu atkeliaus ir į Android.

Office365

AUTORIUS

Julius Gregorauskas –  IT valdymo konsultantas ir verslo technologijų ekspertas, turintis per 10 metų patirtį IT ir telekomunikacijų srityse. 

Microsoft Office 365|microsoft team|MS O365|office 365 atnaujinimai

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau