Technologinės naujienos

„Microsoft Office 365″ naujienos| Liepa

Podcast’ai Spotify platformoje

Kviečiu skirti keletą minučių tam, kad susipažintumėte su naujomis bei papildytomis Microsoft Office 365 paslaugų funkcijomis. Dalinuosi svarbiausiomis bei įdomiausiomis praėjusio mėnesio naujienomis:

>> Turbūt pati aktualiausia šio mėnesio naujovė yra susijusi su el. paštu – Office 365 paslauga, kuria naudojasi absoliuti dauguma vartotojų. Microsoft pasistengė padaryti Outlook dar patogesnį darbui ir pridėjo dvi naujas funkcijas. Pirmoji iš jų suskirstys jūsų gaunamus laiškus į dvi kategorijas – Focused ir Other. Pagal tai iš ko tas laiškas gautas, koks jo turinys bei kaip dažniausiai elgiatės gavę tokio pobūdžio laiškus, sistema laišką patalpins prie svarbių arba mažiau svarbių laiškų. Tai padės pirmiausia koncentruotis į svarbiausius laiškus ir dėl to būti produktyvesniais! Beje, sistemą galima mokyti (perkeliant laiškus iš vienos kategorijos į kitą), kad ateityje ji žinotų kaip elgtis. Tai taip pat reiškia kitos el. pašto funkcijos Clutter mirtį. Naujoji paslauga jau kurį laiką buvo prieinama Outlook programėlės vartotojams išmaniuosiuose telefonuose (iOS ir Android), o nuo dabar startuoja per interneto naršyklę prieinamoje Outlook versijoje ir rugsėjį jau turėtų būti randama ir naujausiame Office programų paketo variante. Pats šią funkciją aktyviai naudojau mobiliame telefone ir labai džiaugiuosi, kad ji atsiras ir kitur. Tikiu, kad jus ji taip pat maloniai nustebins.

https://youtu.be/M40ha4fnKbU

>> Antroji su el. paštu susijusi naujovė yra galimybė paminėti konkretų kolegą el. laiško tekste. Tiesiog laiške parašykite simbolį @ bei išsirinkite kolegą, kurį norite paminėti – panašiai kaip daugelyje šiuolaikinių aplikacijų, kurias naudojate kasdien. Tai atlikus paminėtas žmogus automatiškai pridedamas į laiško gavėjų sąrašą (jei jo ten dar nėra), o laiške ši vieta bus paryškinta mėlynai. Be to, gavęs tokį laišką kolega savo Outlook dėžutėje matys jį pažymėtą ypatingai, kad atkreiptų papildomą jo dėmesį. Šis naujas funkcionalumas leis palengvinti konkretiems žmonėms skiriamų užduočių ar klausimų išskyrimą ilguose laiškuose, ką iki šiol daugelis spręsdavo kita teksto spalva arba Bold naudojimu. Paminėjimo funkcionalumas tampa prieinamas per interneto naršyklę prieinamoje Outlook versijoje bei palengva pasieks ir kompiuterio bei telefonų versijas.

>> Tikiuosi, kad žinote, jog galite nusistatyti informacijos saugumo politiką dokumentams, kuriuos laikote įmonės OneDrive saugykloje? Nuo šiol galėsite ne tik nusistatyti saugumo taisykles (pvz. nesidalinti dokumentais, kurių pavadinime yra žodis “konfidencialu”), bet ir perspėti vartotojus, jeigu jie nori padaryti kažką prieštaraujančio toms taisyklėms. Sistema ne tik informuos vartotoją, kad įkeliamas dokumentas arba jo norimas atlikti veiksmas prieštarauja taisyklėms, bet ir pateiks daugiau detalių apie neatitikimą ir pasiūlys ką daryti toliau.

>> Galbūt norite leisti savo klientams rezervuotis savo specialistų laiką (pvz. konsultacijoms)? Tada jums labai patiks naujausia Office 365 paslauga – Microsoft Bookings. Ji leidžia sukurti virtualų kalendorių, patogiai pasiekiamą per interneto naršyklę. Klientams pakaks kalendoriuje išsirinkti jiems patogų laiką (iš siūlomų laisvų), sužymėti informaciją, kurią jūs norite gauti prieš susitikimą ir viskas – specialisto laikas rezervuotas, o klientas gaus automatinius priminimus. Savaime suprantama, šis susitikimas iškart atsiras ir jūsų darbuotojo el. kalendoriuje kartu su visa aktualia informacija, kad jis galėtų tinkamai pasiruošti. Ši paslauga gali turėti nemažai skirtingų pritaikymų, o tam tikrose industrijose leis išspręsti nemažai klausimų. Tiesa, turėkite omenyje, kad paslauga šiuo metu prieinama tik Office 365 Business Premium vartotojams.

https://youtu.be/4q0TzF0Ut8I

AUTORIUS

Julius Gregorauskas –  IT valdymo konsultantas ir verslo technologijų ekspertas, turintis per 10 metų patirtį IT ir telekomunikacijų srityse. 

Microsoft Bookings|Microsoft Office 365|OneDrive saugykla|Outlook Focused inbox

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau