Technologinės naujienos

„Microsoft Office 365″ naujienos| Spalis

Podcast’ai Spotify platformoje

Kviečiu skirti keletą minučių tam, kad susipažintumėte su naujomis bei papildytomis Microsoft Office 365 paslaugų funkcijomis. Dalinuosi svarbiausiomis bei įdomiausiomis praėjusio mėnesio naujienomis:

>> Rugsėjį vykusioje kasmetinėje Ignite konferencijoje Microsoft paskelbė apie visą pluoštą naujų funkcijų, atsiradusių naujausioje Microsoft Office versijoje. Ji, savaime suprantama, pirmiausia bus pasiekiama Office 365 vartotojams, savo paslaugų pakete turintiems ir Office paketo paslaugą. Viena įdomesnių naujovių vadinasi Tap ir leidžia Word bei Outlook programose rasti panašaus turinio dokumentus, jau sukurtus jūsų pačių arba jūsų kolegų. Tas leidžia juos panaudoti naujo dokumento kūrimui, kad nedarytumėte to paties darbo, kurį jau darė kažkas kitas. Taip pat atsirado galimybė PowerPoint, kuriant naują prezentaciją, pasirinkti ne tik išvaizdos šabloną, bet ir nuotraukomis bei turiniu užpildytas skaidres, parinktas pagal temą. Žinoma, pasirinkimo variantų kiekis ribotas, bet idėja vis tiek įdomi. PowerPoint taip pat leis gražiau pateikti punktais surašytus teiginius, o Excel turi naują grafiko tipą, kuris iš esmės yra žemėlapis ir yra skirtas pavaizduoti geografinį informacijos išsidėstymą.

>> Dar viena Ignite paskelbta naujiena susijusi su OneDrive ir SharePoint paslaugomis. Šalia daugybės kitų atnaujinimų, Microsoft išleido naujausią OneDrive sinchronizavimo su kompiuteriu agento versiją. Ji turėtų pagaliau leisti kompiuteryje turėti ir katalogus, kuriais su jumis yra pasidalinę kolegos! Žinau daugybę įmonių, kurios to laukia jau daugiau nei metus bei seniai rezgė planus kaip galėtų OneDrive ir SharePoint panaudoti bendrų dokumentų talpinimui ir saugojimui (panašiai kaip klasikiniame failų serveryje). Labai tikimės, kad naujausia versija dirbs stabiliai bei darys tai, kas pažadėta. Jeigu taip ir bus, skatinu visus pagalvoti, ar ne laikas atsisakyti turimo failų serverio ir viską tvarkingai susidėti į Microsoft debesį?

>> Ar jau pastebėjote, kad pasikeitė tai, kaip matote Office 365 paslaugas prisijungę prie jų puslapio per naršyklę? Microsoft kardinaliai pakeitė vadinamojo App Launcher išvaizdą, kuri dabar labai panaši į tą, kurią matote Windows 10 aplinkoje. Tikimasi, kad tas padės vartotojams lengviau susigaudyti bei vaizdas bus malonesnis ir įprastesnis akiai.

office 365 Blue Bridge

>> Office 365 administratoriai nuo šiol galės matyti daugiau ataskaitų, susijusių su Office 365 paslaugų vartojimu. Įdomu, kiek vartotojai praėjusį mėnesį išsiuntė laiškų, patalpino naujų dokumentų ar bendravo per Skype for Business? Dabar visa tai galėsite rasti administratoriaus puslapyje, skiltyje Usage.

Office 365 Blue Bridge

>> Nuo šiol vartotojai, besinaudojantys Outlook per interneto naršyklę, gali prie savo pašto dėžutės prisijungti tokias populiarias paslaugas, kaip Trello, Wunderlist, Asana ar Twitter. Tereikia aktyvuoti Office 365 Connectors savo paskyroje (detalesnė instrukcija čia) ir galėsite gauti automatinius pranešimus apie įvykius šiose sistemose tiesiai į savo pašto dėžutę. Negana to, galėsite ir inicijuoti reikiamus veiksmus (pvz. perkelti naujai sukurtą Trello kortelę) nepalikdami Outlook aplinkos. Neblogai, ar ne? Microsoft žada, kad integruotų aplikacijų sąrašas ilgės, tad labai lauksime atnaujinimų ir papildymų.

>> Jūsų įmonėje aktyviai naudojamos Office Groups funkcijos? Tuomet nudžiugsite sužinoję, kad nuo šiol prie šio komandinio darbo ir susirašinėjimo įrankio galite nemokamai pridėti išorinius vartotojus (Office 365 paskyra jiems nebūtina). Microsoft duoda kažką nemokamai? Taip, būna ir taip. Išoriniai vartotojai galės gauti bendrus grupei siunčiamus laiškus, kalendoriaus pakvietimus bei peržiūrėti SharePoint saugomus dokumentus. Tad iš esmės galės dalyvauti grupės gyvenime ir matyti, kas joje vyksta. Gal tai neblogas būdas įtraukti į projektus savo klientus arba partnerius?

AUTORIUS

Julius Gregorauskas –  IT valdymo konsultantas ir verslo technologijų ekspertas, turintis per 10 metų patirtį IT ir telekomunikacijų srityse. 

Microsoft app launcher|Microsoft Office 365|Microsoft Tap|O365|office 365 atnaujinimai|office 365 update

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau