IT specialistams

Kas bendro tarp debesų kompiuterijos ir automobilių lenktynių?

Podcast’ai Spotify platformoje

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad lenktynine trasa skriejančio automobilio pilotas – žmogus, nuo kurio priklauso finišo sėkmė. Tačiau kelią laimėjimo link galima palyginti su grandinine reakcija – svarbu viskas, pradedant nuo lenktynininką ir automobilį aptarnaujančios komandos pasirengimo ir baigiant tuo, kaip greitai bus apsisukta „pit-stop’e“. Tam, kad automobilis finišuotų pirmas, reikia ne tik gero lenktynininko, bet ir profesionalios komandos.

Šimtai valandų tobulinat kiekvieną detalę

Pit stop

Žiedinių lenktynių komanda sudaryta ne tik iš mechanikų, bet ir iš technologų, dizainerių, IT, komercijos specialistų, didžiųjų duomenų (angl. big data) analitikų, kurie drauge dirba ilgus metus, kad sukurtų ir išbandytų net menkiausią automobilio funkciją. Nors šis triūsas mums, žiūrovams, nėra pastebimas, apie jo sėkmę viską pasako per lenktynes pasiekti rezultatai.

Debesų kompiuterijos profesionalų darbas kai kuriais aspektais artimas automobilių lenktynių komandos darbui. „Duomenų centre dirba įvairių sričių specialistai, turintys skirtingas IT kompetencijas ir patirtį. Tad už lengvai pasiekiamų debesijos paslaugų iš tikrųjų slypi stipri komanda, kuri dirba 24 val. per parą, kad užtikrintų sklandų kiekvieno kliento IT infrastruktūros darbą“, – pastebi „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas. „Blue Bridge“ 2010 m. viena pirmųjų Lietuvoje ėmė teikti debesų kompiuterijos paslaugas iš nuosavo duomenų centro.

Skirtingų IT kompetencijų ir patirties derinimas leidžia tobulinti debesų kompiuterijos technologijas taip, kad duomenų kaupimo ir saugojimo sprendimai būtų kuo pažangesni ir nuolat profesionaliai prižiūrimi. „Kokybiškos debesų kompiuterijos paslaugos apima ne tik naujausių technologijų taikymą, bet ir naudingą strateginę partnerystę su IT gamintojais. Visa tai leidžia užtikrinti sklandžią kliento IT infrastruktūros veiklą“, – pabrėžia M. Maraulas.

Ką sukuria talentinga IT komanda?

Pit stop

Tinkamos komandos pasirinkimas žiedinėse lenktynėse perpus padidina šansus laimėti. Todėl labai svarbi komandos patirtis, profesinės kompetencijos, entuziazmas. Taip pat – tarpusavio santykiai. Efektyviausios komandos yra tos, kurių nariai gerai pažįsta vieni kitus, žino stipriąsias ir silpnąsias puses. Kalbėdamas apie IT industriją, M. Maraulas atkreipia dėmesį, kad tik darni komanda gali užtikrinti geriausią rezultatą: „Sąvoka „profesionali komanda“ – abstrakti, todėl labai svarbūs konkretūs pavyzdžiai. Pavyzdžiui, pristatydami „Blue Bridge“ debesų kompiuterijos ekspertus kaip profesionalią komandą, pabrėžiame, kad visi jie, prieš 7-erius metus įkūrę duomenų centrą, vis dar dirba „Blue Bridge“, tad yra sukaupę vertingos patirties ne tik prižiūrint duomenų centro įrangą ir infrastruktūrą, bet ir ją diegiant bei vykdant sudėtingas duomenų migracijas į mūsų duomenų centrą.“

Saugumas – tarp svarbiausių prioritetų

Kaip ir lenktynėse, dirbant su debesijos sprendimais, ypatingai svarbus saugumas ir patikimumas. „Kliento duomenų saugumas – vienas iš svarbiausių mūsų prioritetų“, – pabrėžia M. Maraulas.

Fizinis patekimas į „Blue Bridge“ duomenų centrą yra griežtai apribotas. „Kadangi nenuomojame duomenų centro ploto ir neteikiame kolokacijos paslaugų, į duomenų centrą patekti gali tik keli „Blue Bridge“ darbuotojai, o visi jų veiksmai fiksuojami vaizdo kameromis. Taip pat periodiškai atliekame įsilaužimo prevencijos patikras, o „Blue Bridge“ duomenų centrui suteiktas ISO 27000 sertifikatas patvirtina įdiegtas prevencines priemones ir sukurtus aiškius duomenų valdymo procesus“, – dėsto pašnekovas.

„Patikimumas – glaudžiai susijęs su saugumu, todėl mūsų paslaugos pasiekiamos 99,9 proc. laiko. Be to, pasirengta net blogiausiam scenarijui – dubliuoti pagrindiniai infrastruktūros komponentai, elektros, interneto linijos, autonominis generatorius, gaisro gesinimo sistema, drėgmės davikliai užtikrina, kad duomenys išliks saugūs net kritinių nelaimių atveju“, – pasakoja „Blue Bridge“ atstovas.

Kai greitis ir lankstumas iš tikrųjų lemia viską

Lenktynės

Kokybiškoms debesų kompiuterijos paslaugoms svarbūs ne tik aukšti saugumo standartai, bet ir tai, kaip greitai pavyksta išspręsti net pačias netikėčiausias problemas bei reaguoti į pokyčius.
„Kaip ir lenktynių komanda, susidūrę su iššūkiais, skaičiuojame kiekvieną sekundę, nes laikas nepaprastai svarbus kliento veiklai. Gerai sustyguotos ir profesionalios komandos dėka esame pasirengę prisiderinti prie netikėtų aplinkybių ir operatyviai reaguoti į pasikeitusius kliento poreikius, – sako M. Maraulas.

Tiesa, svarbu paminėti, kad lankstumas pasireiškia ne tik tada, kai atsiranda poreikis reaguoti greitai. Anot M. Maraulo, labai svarbu užtikrinti, kad klientui būtų patogūs tiekėjo ir paslaugų valdymo procesai. „Blue Bridge“ debesų kompiuterijos paslaugas klientams siūlome valdyti savarankiškai, per e. paslaugų valdymo portalą, kas, daugumai klientų, yra labai patogu. Tačiau tuo pačiu paliekame galimybę paslaugas valdyti per asmeninį vadybininką ar pagalbos tarnybą. Naudojantis debesų kompiuterijos paslaugomis taip pat labai aktualios tampa lanksčios sutartys. Savo klientams suteikiame galimybes įsigyti debesų kompiuterijos paslaugas tiek ilgalaikiams, tiek ir trumpalaikiams projektams, tad „Blue Bridge“ resursais klientai gali naudotis tada, kai to reikia, ir mokėti tik už tuos resursus, kuriuos realiai panaudoja, – teigia pašnekovas.

Viskas tam, kad laimėtumėte

Finish

Teikiant kokybiškas debesijos paslaugas, kaip ir žiedinėse lenktynėse, svarbios ne tik pažangios technologijos, bet ir puiki profesionalų komanda, padedanti pilotui pasiekti geriausio rezultato net susidūrus su nenumatytais iššūkiais. Pradedant nuo fizinio duomenų centro ir jame esančių duomenų saugumo užtikrinimo ir baigiant greita reakcija į incidentus – visa tai užtikrina „Blue Bridge“ komanda.

IT srityje, kaip ir lenktynėse, svarbu tinkamai priimti sudėtingus sprendimus, kurie apima įvairias kompetencijas, patirtį, greitą reakciją, patikimumą, puikų savo darbo išmanymą, virstantį talentu. „Blue Bridge“ debesų kompiuterijos profesionalams šios savybės jau padėjo palydėti ne vieną klientą link svarbiausio tikslo – tapimu savo srities čempionu.


Jūsų IT jau laikas keltis į debesį? Susipažinkite su „Blue Bridge“ debesų kompiuterijos galimybėmis!

Susisiekime: Mindaugas.Maraulas@www.bluebridge.lt, +370 628 51805

Mindaugas Maraulas – „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas, sukaupęs projektavimo, projektų valdymo ir pardavimų patirtį debesų kompiuterijos sprendimų bei IT paslaugų srityse.

debesų kompiuterija

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau