IT specialistamsTechnologinės naujienos

Kibernetinio saugumo evoliucija: kuo ypatingas SASE sprendimas? Interviu su „Fortinet“ atstovu Vytautu Kliore

Podcast’ai Spotify platformoje

Saugumo sprendimai bei jų taikymas šiuolaikiniame verslo pasaulyje tampa vis svarbesni ir juos matome ne kaip inovaciją, o kaip kasdieninį įrankį. Iš to kyla iššūkiai: tradiciniai tinklo saugumo modeliai dažnu atveju tampa nepakankami, ypač stebint debesijos pagrindu veikiančių sprendimų augimą ir neblėstantį nuotolinio darbo populiarumą.

Kadangi paklausa naujiems saugumo sprendimams auga, sparčiai populiarėja SASE (angl. Secure Access Service Edge) architektūros modelis, kuris apjungia saugų prieigos valdymą (angl. Secure Access) ir tinklo saugumą (angl. Edge) viename paslaugų rinkinyje. Šiandienos kontekste toks modelis yra itin inovatyvus požiūris į organizacijų tinklo ir saugumo valdymą, kuris atitinka modernių verslo reikalavimų bei dinamiškos veiklos iššūkius. Taip SASE tampa įdomiu ir reikalingu saugumo sprendimu organizacijoms, siekiančioms užtikrinti saugią, lanksčią ir našią prieigą prie savo verslo resursų.

Vienas tokių sprendimų – FortiSASE, skirtas atitikti būtent tokius modernių organizacijų besikeičiančius poreikius. Kuo šis Fortinet sprendimas ypatingas ir kokioms organizacijoms FortiSASE skirtas? Pasikalbėti ir atsakyti į šiuos klausimus pakvietėme Vytautą Kliorę, „Fortinet“ pardavimų komandos vadovą Baltijos šalyse.

Kuo FortiSASE sprendimas skiriasi nuo kitų šiuo metu rinkoje esančių tiekėjų?

 

Naujoji „Fortinet“ operacinė sistema „FortiOS“ yra daugiau nei 20 metų darbo su inovacijomis kulminacija. Tai suteikia mūsų unikalų, saugumu grindžiamą metodą, leidžiantį sklandžiai suderinti tinklų kūrimą ir saugumą iš debesies.

Trumpai tariant, paprastas licencijavimo modelis apima visas įmonei reikalingas funkcijas ir taip pakanka vieno saugumo sprendimo.

Sistema sumažina tradicinėse IT sistemose atsirandantį kompleksiškumą ir efektyviai padidina saugumą teikiant dirbtiniu intelektu grįstus sprendimus. Tokiu būdu realiuoju laiku užtikrinama nuosekli apsauga ir greitas potencialių pavojų aptikimas ir atsakas. Taip pat debesų kompiuterija pagrįstas valdymas ir supaprastintas licencijavimas užtikrina centralizuotą paskirstytų vartotojų ir programų matomumą bei valdymą.

Kokio tipo organizacijoms reikalingas FortiSASE sprendimas?

 

Šiuo metu FortiSASE licencijuojama nuo 50 vartotojų ir daugiau. Pats sprendimas yra tinkamas bet kuriai organizacijai ar industrijai, kurios tikslas yra saugesnis hibridinis darbas ir efektyvesni kasdieniniai procesai, atsirandantys dėl didesnio tinklų, vartotojų, sistemų kiekio.

Kas yra vieno tiekėjo SASE ir kuo šis sprendimas pranašesnis už kitas alternatyvas?

 

Iš esmės SASE gali būti tiek dviejų, tiek vieno tiekėjo sprendimas. Vieno tiekėjo sprendimas yra idealiausias variantas norint efektyviai optimizuoti resursus, nes visus SASE komponentus, tokius kaip tinklų kūrimas, sauga ir integruotas valdymas, galima gauti iš tos pačios vietos. Taip vieno tiekėjo metodas leidžia organizacijoms lengviau įsigyti, įdiegti ir palaikyti SASE sprendimus. Be to, vieno tiekėjo SASE užtikrina geresnę integraciją ir matomumą.

Kiek patikimas šis sprendimas kalbant apie sklandų veikimą?

 

Duomenų centrai (šiuo metu jų yra daugiau nei 100) yra paskirstyti per skirtingas šalis, todėl vieno iš duomenų centrų veiklai sutrikus vartotojas to nepajustų. Arčiausiai Lietuvos esantys

duomenų centrai yra įsikūrę Suomijoje bei Vokietijoje, tačiau šis tinklas yra organiškai plečiamas, kooperuojantis kartu su „Google Cloud“, paties „Fortinet“.

Ar greitaveika nenukenčia, jeigu įmonės darbuotojas dirba kitame žemyne?

 

Kadangi „Fortinet“ duomenų centrų tinklas yra išsidėstęs globaliai ir turi daug skirtingų lokacijų, nutolęs darbuotojas (pavyzdžiui, kad ir esantis kitame žemyne), jungtųsi per ten esančius duomenų centrus. Tai visada užtikrina aukštą greitaveiką ir aukščiausią saugumo lygį. Vėlinimas (angl. latency) net nejuntamas.

Kaip šis sprendimas licencijuojamas?

 

FortiSASE licencijuojama pagal vartotojų kiekį ir prenumeratos tipą: standartinę ir išplėstinę (angl. advanced). Viskas veikia kaip viena licencija, tad nebereikia rūpintis skirtingomis licencijomis ar jų atnaujinimais. Visada turima stabili versija. Tai palengvina ir biudžeto planavimą, kadangi saugumo sprendimui skirta suma, kurią sudaro viena eilutė, yra visuomet aiški.

Kuo išplėstinė prenumerata geresnė už standartinę?

 

Išplėstinė prenumerata suteikia daugiau funkcionalumo bei efektyvumo. Pavyzdžiui, be tokių standartinių sprendimų kaip SWG, FWaaS, FortiClient & EPP, ZTNA, CASB (Inline ir API), Data Loss Prevention (DLP), Sandbox, dar gaunamos papildomos funkcijos. Išplėstinėje prenumeratoje rasite ir Digital Experience Monitoring (DEM), SOCaaS integraciją, Endpoint Forensics, Dedicated IPs ir Assisted On-boarding.

Jeigu klientą domina šis sprendimas, ar užtenka tik licencijų, kad būtų galima pradėti naudotis iš karto?

 

Taip, iš esmės užtenka tik FortiSASE licencijos ir dedikuotos darbo vietos. Į ją bus įdiegiamas agentas, kuris nukreips visą darbų ir duomenų srautą į tam skirtą FortiSASE debesijos platformą saugumo patikrinimui prieš pasiekiant internetą.

Alternatyviai yra galimybė naudotis SASE paslauga ne tik diegiant agentą į vartotojo darbo vietą, tačiau jungti padalinį prie SASE per turimą ugniasienę ar bevielės prieigos stotelę (angl. access point FortiAP).

Be jau aptartų funkcijų, ar klientas gauna ir antivirusines, įsilaužimų prevencijos sistemas?

 

Gauna tai ir dar daugiau. FortiSASE iš esmės padengia visus įmonės kibernetinio saugumo poreikius.

Kokį biudžetą reikėtų skirti tokio tipo sprendimui?

 

Kaina priklauso nuo vartotojų kiekio ir licencijos tipo. Įmonės, kurios kreipsis i Jus (aut. past. „Blue Bridge“) tikrai gaus jiems tinkantį pasiūlymą. Taip pat yra svarbu paminėti, kad FortiSASE gali būti itin patrauklus įmonėms, kurios orientuojasi į paslaugas, už kurias galima atsiskaityti kas mėnesį.

Kokią naudą organizacijoms, kurios jau investavo į „Fortinet“ ekosistemą, gali suteikti naujasis SASE sprendimas?

 

Esamiems „Fortinet“ klientams mūsų SASE sprendimas jau turimas gerąsias praktikas gali pakelti į dar aukštesnį lygį. Pavyzdžiui, galima sklandžiai panaudoti savo esamą

infrastruktūrą ir saugumo politiką naudojant FortiGate Secure SD-WAN. Tai reiškia minimalius veiklos sutrikimus diegimo metu ir supaprastintą valdymo patirtį.

Kaip matote „Fortinet“ SASE sprendimų vystymąsį ateityje?

 

Tikime, kad jie ir toliau tobulės linkme, patenkinsiančia kintančius organizacijų ir vartotojų poreikius. Siekiame pamatyti pažangą tokiose srityse kaip dirbtinio intelekto saugumas, Edge Computing ir daiktų interneto integracija, toliau didinant mūsų SASE galimybes ir plečiant sprendimus.

Na ir pabaigai, kuo labiausiai džiaugiasi organizacijos, įsidiegusios FortiSASE sprendimą?

 

Tai priklauso nuo konkrečios organizacijos poreikių ir turėtų problemų iki sprendimo įdiegimo. Tačiau galiu pasidalinti, kad kai kurių klientų kaštai kibernetiniam saugumui sumažėjo apie 30-50%.

Klientai džiaugiasi padidėjusiu našumu, geresne integracija bei automatizacija. Verta išskirti ir geresnę vartotojų patirtį: IT sistemų pakeitimai trunka daug trumpiau, o nauji nutolę biurai pajungiami į įmonės tinklą per rekordiškai trumpą laiką.

Paprastesni ir kiti organizaciniai procesai. Pavyzdžiui, lengviau planuoti biudžetą, taip pat nebereikia tiek daug laiko skirti IT sprendimų priežiūrai. Nebūtina rinktis ir galingiausio rinkoje esančio sprendimo, kadangi FortiSASE visuomet galima praplėsti priklausomai nuo besikeičiančių organizacijos poreikių, prioritetų ir dar daugiau: tam pasitarnauja lanksti ir išplėstinė sistemos infrastruktūra.

 

soc

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau