IT specialistams

Kodėl „Microsoft“ išleido dar vieną nemokamą „Windows 7“ atnaujinimą?

Podcast’ai Spotify platformoje

Šiemet sausio 14 d. „Microsoft“ nutraukė daugiau nei 10-metį skaičiuojančios operacinės sistemos „Windows 7“ palaikymą. Tačiau praėjus beveik dviem savaitėms po šio svarbaus įvykio, pasirodė dar vienas nemokamas „Windows 7“ atnaujinimas. Reaguodama į tokį netikėtumą, užsienio žiniasklaida pašiepiamai praminė jį „antruoju paskutiniu“ atnaujinimu, o „Windows 7“ naudotojai panoro sužinoti, ar ateityje verta tikėtis daugiau malonių netikėtumų iš „Microsoft“.

Svarbiausią šios savaitės IT naujieną ir ar „Microsoft“ gali pakeisti savo nuostatą dėl „Windows 7“ palaikymo pabaigos, komentuoja „Blue Bridge“ infrastruktūros sprendimų vadybininkas Kipras Kretavičius.

Pataisė savo klaidą

Nors po palaikymo pabaigos pasirodęs nemokamas atnaujinimas sulaukė daug dėmesio, vis dėlto, tai – ne saugumo atnaujinimas. „Šis atnaujinimas nereiškia, kad „Microsoft“ toliau nemokamai prižiūrės ir rūpinsis „Windows 7“ saugumu“, – pabrėžia Kipras Kretavičius.

„Šiuo atnaujinimu „Microsoft“ komanda tiesiog ištaisė klaidą, kuri įsivėlė į paskutinį „Windows 7“ atnaujinimą. Ši klaida kai kuriems naudotojams sukėlė problemų keičiant darbastalio nuotrauką. Pavyzdžiui, vietoj jos pasirodydavo juodas fonas, kurio buvo nebeįmanoma pakeisti. Kadangi ši problema gali paliesti didelį skaičių naudotojų, „Microsoft“ nusprendė išleisti nemokamą atnaujinimą“, – pasakoja pašnekovas.

K. Kretavičius akcentuoja, kad panašių klaidų taisymas išties retas: „Sąlyginai „Microsoft“ programinės įrangos palaikymo ciklą galima suskirstyti į du etapus. Pirmuosius 5 metus gamintojas leidžia atnaujinimus, kurie apima ir naujas funkcijas. Kitus 5 metus leidžiami reguliarūs saugumo atnaujinimai, kurie užtikrina, kad naujai atrastos saugumo spragos būtų „užtaisytos“. Paprastai „Microsoft“ griežtai laikosi tokio programinės įrangos palaikymo ciklo.“

„Blue Bridge“ specialistas taip pat primena, kad dar 3 metus saugumo atnaujinimai „Windows 7“ ir „Windows Server 2008“ naudotojams bus nemokamai teikiami naudojant „Azure“ paslaugas arba įsigijus tęstinį saugumo palaikymą (angl. Extended Security Updates).

Nemokami saugumo atnaujinimai – tik išskirtiniais atvejais

Didelis susidomėjimas netikėtu „Windows 7“ atnaujinimu iš dalies atsirado todėl, kad praeityje jau buvo keli atvejai, kai šis gamintojas pakeitė savo griežtą nebepalaikomų produktų saugumo atnaujinimo politiką.

„Įsimintiniausias precedentas įvyko 2017 m., kai atsirado „Windows XP“ pažeidžiamumą išnaudojantis ir 300 JAV dolerių išpirkos reikalaujantis virusas „WannaCry“. Kadangi nuo jo nukentėjo ne tik eiliniai naudotojai visame pasaulyje, bet ir valstybinės įstaigos, pavyzdžiui, ligoninės, „Microsoft“ išleido nemokamą saugumo atnaujinimą, nors „Windows XP“ palaikymas jau buvo pasibaigęs“, – pasakoja K. Kretavičius.

Pernai pavasarį taip pat buvo nustatytas dar vienas „Windows 7“, „Windows XP“ ir „Windows Server2003“ bei „Windows Server 2008“ pažeidžiamumas. Tam, kad nepasikartotų „WannaCry“ masto ataka, „Microsoft“ vėl išleido nemokamą šių programų atnaujinimą.


Nesate tikri, kaip geriausiai atnaujinti programinę įrangą Jūsų IT infrastruktūroje ? Susisiekime:

Microsoft

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau