Spalio 8 d. IT ir verslo profesionalus jau trečią kartą suburs didžiausia debesų kompiuterijos paslaugų konferencija Lietuvoje –„Bridge to Cloud 2019“. Net 15 pranešėjų, tarp kurių – „Google“, AWS, „Blue Bridge“ ir „Adform“ atstovai – dalysis savo įžvalgomis apie pažangią IT infrastruktūrą, o 3 praktinių mokymų lektoriai pakvies susipažinti su aktualiausiomis šių dienų debesų kompiuterijos technologijomis – konteinerizacija, „Docker“ ir „Kubernetes“.
Konteinerizacija – vis aktualesnė ir Lietuvoje
Kaip pasakoja vienas iš konferencijos sumanytojų, „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas, šių metų „Bridge to Cloud“ temas padiktavo svarbiausios debesų kompiuterijos tendencijos.
„Kiekvienais metais kalbame apie tai, kas svarbiausia Lietuvoje ir pasaulyje. Per trejus metus akcentai keitėsi. Dabar daugelis organizacijų vienaip ar kitaip jau „įsikūrė“ „debesyje“, tad aktualūs tampa klausimai, kaip pasinaudojus pažangiausiomis debesų kompiuterijos technologijomis eliminuoti IT specialistų trūkumo, didėjančių apkrovų, aplikacijų vystymo bei priežiūros problemas. Paskui duomenis į „debesį“ aktyviai atkeliauja ir kibernetinės atakos, tad saugumo temai skirsime ypač daug dėmesio“, – pasakoja M. Maraulas, konferencijoje pristatysiantis pastarųjų metų debesų kompiuterijos rinkos pokyčius ir vietinių bei pasaulinių debesų tiekėjų apžvalgą.
„Viena aktualiausių temų ir pasaulyje, ir vis dažniau – Lietuvoje – yra konteinerizacija. Ji tampa svarbi ne tik vystantiems naujas aplikacijas, bet ir susiduriantiems su IT specialistų trūkumu, siekiantiems užtikrinti patikimesnį kritinės reikšmės sistemų darbą. Todėl konteinerizacijai ir ją lydintiems „Kubernetes“ ir „Docker“ sprendimams skirti net du konferencijos renginiai, – sako M. Maraulas.
Su WEB aplikacijos konteinerizavimo procesu pradedančius ir pažengusius IT specialistus supažindins „Blue Bridge“ IT inžinierius Aivaras Sukackas, o IT architektas Arūnas Šaltis pristatys prielaidas, leidžiančias sėkmingai bei ekonomiškai naudingai konteinerizuoti standartinę WEB aplikaciją ir perkelti ją į „debesį“.
Didelės apimties IT infrastruktūros valdymo iššūkiai
Praktinių ir teorinių problemų laukas, kurį sukuria sparčiai didėjantys duomenų, sistemų apkrovų ir skaičiavimų kiekiai – viena iš įdomiausių debesų kompiuterijos pažangos temų. Ji „Bridge to Cloud 2019“ metu bus nagrinėjama net iš kelių perspektyvų.
„Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius, pasitelkdamas „Azure“ pavyzdį, pristatys mokslines problemas, kurias tenka spręsti didiesiems debesų kompiuterijos tiekėjams, o „Google“ atstovas Goetz Trillhaas pasiūlys iš arčiau susipažinti su tuo, kaip ateities verslo modelius įsivaizduoja „Google Cloud“.
Apie didelės apimties IT infrastruktūros valdymo iššūkius kalbės ir Julius Gregorauskas, oficialaus AWS partnerio „Cloudvisor“ įkūrėjas ir vadovas, pristatysiantis naujos kartos IT infrastruktūros įrangą, pritaikytą AWS paslaugoms. Realią patirtį užtikrinant sklandų tūkstančių virtualių serverių veikimą „debesyje“ ir įrankius, gerąsias praktikas bei technologijas, padedančias įgyvendinti hibridinį debesijos modelį, pristatys „Adform“ debesijos architektas Matas Tvarijonas. Šią temą pratęs „Blue Bridge“ sistemų administratoriaus Prano Blonskio parengtas populiariausių atviro kodo automatizacijos įrankių, skirtų efektyviam didelės apimties infrastruktūros valdymui, palyginimas.
Apibendrindamas vis aktyvesnes pastangas išnaudoti naujos kartos IT infrastruktūros galimybes, „Blue Bridge Baltic“ verslo plėtros direktorius Aldas Glemža pasiūlys galutinių vartotojų – darbuotojų ir klientų – perspektyvą, ir pabandys atsakyti į klausimą, kokių rezultatų iš IT pažangos tikisi tie, kas yra labiausiai nutolę nuo jos įgyvendinimo.
Saugumas debesyje – nuo bazinių taisyklių ir „serverless“ rizikų
Net 6 „Bridge to Cloud 2019“ pranešimai ir vienos dirbtuvės bus skirtos saugumo sprendimams, užtikrinantiems duomenų apsaugą debesyje. Daug dėmesio sulauks ir populiariausia saugumo grėsmė – atakos, grįstos socialinės inžinerijos metodais.
„Proofpoint“ atstovas Fredrik Möller pasidalys savo įžvalgomis apie tai, kaip nustatyti, kuri darbuotojų grupė patiria didžiausią riziką tapti kibernetinio išpuolio auka ir remiantis šia informacija parengti saugumo strategiją, o konkretiems sprendimams, padedantiems apsaugoti darbuotojus nuo el. paštu pasiekiančių grėsmių, bus skirti „Fortinet“ atstovo Klaido Rimkaus praktiniai mokymai ir „Palo Alto Networks“ sistemų inžinieriaus Jani Haapio pranešimas, supažindinantis su naujos kartos saugumo operacijų platforma.
Į saugumo situaciją netikėtu kampu pakvies pažvelgti ir „Blue Bridge“ saugumo ekspertas Kęstutis Meškonis, savo pranešime nagrinėsiantis vienos pažangiausių debesų technologijos – „serverless“ – rizikas.
Baziniam saugumo lygio užtikrinimui bus skirtas „Blue Bridge“ IT paslaugų vadybininko Roko Ališausko pranešimas apie duomenų kopijavimą ir kertinį veiklos tęstinumo užtikrinimo dokumentą – IT veiklos atkūrimo planą. Tradicinės ir debesų IT infrastruktūrų apsaugos panašumus bei skirtumus pristatys „Fortinet“ sistemų inžinierius Timo Lohenoja. Saugaus duomenų laikymo temą „debesyje“ pratęs ir „Blue Bridge“ sistemų inžinieriaus, kibernetinio saugumo eksperto Tomo Marcinkevičiaus pranešimas apie tai, kaip pasirinkti tarp „numatytųjų“ debesijos paslaugų tiekėjų siūlomų funkcijų ir specifinių, siauresnio profilio saugumo sprendimų.
„Bridge to Cloud 2019“ – jau spalio 8 d. Vilniuje, LITEXPO. Daugiau informacijos ir registracija – renginio puslapyje.
Ieškote aukštos kompetencijos IT partnerio? Jūs jį radote – parašykite mums!