Technologinės naujienos

IT PROfesijos: „SharePoint“ programuotojas

Podcast’ai Spotify platformoje

Darbas su turinio valdymo platforma „Microsoft SharePoint“, kuri jau prieš kelerius metus „Gartner“ analitikų pakrikštyta įtakingiausiu naujos kartos įrankiu, šiandien leidžia tapti didelės tarptautinės programuotojų bei IT specialistų bendruomenės dalimi ir prisidėti prie to, kaip ateities organizacijose bus dalijamasi svarbiausia informacija. „Blue Bridge Code“ programuotojas Aleksandras jau daugiau nei dvejus metus prisideda prie originalių „SharePoint“ sprendimų atsiradimo ir šių sistemų tobulinimo bei pritaikymo įvairaus dydžio organizacijų poreikiams.

Pirmoji pažintis su „SharePoint“ – praktikos metu

„SharePoint“ – tai universali turinio valdymo platforma, galinti padėti atlikti vieną ar kelis nesudėtingus darbus organizacijoje, arba tapti kritinės reikšmės sistema, padedančia valdyti daugybę įvairių veiklos procesų: nuo dokumentų tvarkymo iki specifinių verslo procesų duomenų analizės. Būtent šis „SharePoint“ universalumas iškart sužavėjo pradedantį programuotoją Aleksandrą.

„Būčiau norėjęs sužinoti apie darbą su „SharePoint“ studijų metu, tačiau tokios galimybės nebuvo. Todėl labai apsidžiaugiau, kai buvau priimtas į praktiką „Blue Bridge Code“ ir gavau progą išsamiai susipažinti su šia platforma“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universitete informatikos inžineriją studijavęs Aleksandras ir priduria, kad pirmieji darbai su „SharePoint“ tapo ir pirmuoju profesiniu iššūkiu.

„Esminiai „SharePoint“ programuotojo darbo principai nedaug kuo skiriasi nuo įprasto programuotojo darbo. Dirbant su šiuo įrankiu naudojamos kelios programavimo kalbos: C#, JavaScript, TypeScript. Taip pat papildomai reikia išmanyti „SharePoint Framework“, „SharePoint Web API“ bei kitas populiarias sąsajas. Antra vertus, viena iš programuotojų darbo ypatybių yra tai, kad kasdien turi būti pasiruošęs spręsti nenumatytas problemas ir naujus iššūkius. Šis įgūdis ir puiki „Blue Bridge Code“ komanda, kuri padėjo mokytis „vietoje“, prisidėjo prie to, kad pasibaigus praktikai gavau pasiūlymą likti ir tęsti darbus su „SharePoint“ sprendimais“, – šypteli Aleksandras.

Galimybė greičiau išbandyti savo sugalvotus sprendimus

Pradėjęs karjerą „Blue Bridge Code“, Aleksandras netrukus gavo galimybę prisidėti ir prie šioje įmonėje kuriamų originalių sprendimų, kurių pagrindas – „SharePoint“ platforma. „Kadangi ši platforma turi stiprius struktūrinius pagrindus, kuriais vadovaujantis yra kuriami visi programiniai sprendimai, naujų projektų pradėjimas arba perėmimas vyksta gana organiškai – kad ir pirmą kartą pasižiūrėjus į „SharePoint“ sprendimo programinį kodą, galima rasti daug pažįstamų praktikų ir spendimų“, – sako Aleksandras.

Viena vertingiausių patirčių, Aleksandro akimis, buvo Dokumentų ir užduočių valdymo sprendimo kūrimas, kuris leido pajusti programuotojo laisvę kurti „nuo nulio“ ir tuo pat metu greitai pamatyti ir išbandyti savo idėjų realizaciją.

„Kurdami šį sprendimą, ieškojome būdų palengvinti ir supaprastinti rutininius darbus, kurių yra visose organizacijose, todėl mūsų sukurta sistema apima ne tik dokumentų, bet ir dalį personalo valdymų funkcijų. Apskritai, smagu, kad tenka dalyvauti kuriant originalias sistemas, nes tai leidžia eksperimentuoti su įvairiais funkcionalumais, pritaikyti savo patirtį ir pasiūlyti savo sugalvotus tam tikrų užduočių sprendimus“, – pasakoja Aleksandras ir pastebi, kad šią darbo dalį papildo darbas su jau esamomis „SharePoint“ pagrindu sukurtomis sistemomis: „Žinoma, vystant ar prižiūrint jau veikiančias sistemas apribojimų yra daugiau, tačiau tokie iššūkiai taip pat turi savo žavesio.“

Lengviau tapti pasaulinės IT bendruomenės dalimi

Pernai metais drauge su savo komanda Aleksandras lankėsi Kopenhagoje vykusioje The European SharePoint, Office 365 and Azure konferencijoje, kurioje, kaip pastebi, galima pasisemti ne tik įkvėpimo, bet ir praktinių patarimų.

„SharePoint“ aplink save buria didelę bendruomenę profesionalų, kurie prisideda prie technologijos vystymo ir viešai dalijasi geriausiomis praktikomis. Konferencijose visada galima sutikti šios bendruomenės lyderius, su jais susipažinti ir pasisemti žinių. Be to, tokie renginiai – puikus priminimas, kad kurdamas ar tobulindamas „SharePoint“ sistemas ir sprendimus, nulemi ne tik tai, kaip svarbiausi duomenys organizacijos viduje bus tvarkomi ir jais bus dalijimąsi, bet ir tai, kaip bus kuriamas svarbus turinys ar informacija“, – sako pašnekovas. Jis priduria, kad drauge su teorinėmis žiniomis tobulėti padeda kasdienis bendravimas su klientais: „Tai leidžia būsimus sprendimus ar esamos sistemos patobulinimus pamatyti būtent klientų akimis ir sugalvoti, kaip vienas ar kitas papildymas galėtų prisidėti prie įvairių procesų valdymo skaitmenizacijos, automatizacijos ir supaprastinimo. Tai iš tikrųjų suteikia darbui įvairiapusiškumo ir papildomo įdomumo.“

Aleksandro ateities planai taip pat susiję su „SharePoint“ platforma. Tarp artimiausių tikslų – naujausios „SharePoint“ versijos sertifikatas. „Beje, drauge su specifiniais „SharePoint“ produktų sertifikatais, „Blue Bridge Code“ programuotojai skatinami siekti ir kitų, visame pasaulyje pripažįstamų sertifikatų. Tai leidžia geriau įsigilinti į teorinius programavimo aspektus. Smagu, kad toks rimtas profesinis tobulėjimas skatinamas ne tik apmokant sertifikatų gavimą, bet ir leidžiant tam tikrą darbo laiką skirti mokslams. Beje, vienas įkvėpimo šaltinių siekti daugiau žinių – kolegos. Jau pastebėjau, kad jiems labai praverčia žinios, įgytos būtent mokantis sertifikatų gavimo egzaminams“, – šypteli pašnekovas.

Prisijunk prie „Blue Bridge“ grupės komandos!

Užsuk pasižiūrėti, ko šiuo metu ieškome >>

karjera

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau