Besibaigiant balandžiui, eilinės „Azure“ naujienos, kurias atrinko „Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius, ir kuris pastebi, kad sprendžiant iš to, kiek paslaugų iš „Azure“ paslauga X“ tampa „Microsoft paslauga X“, greitai turės būti pervadintos į „Microsoft“ naujienas.
Akcentai: beveik 100 vCPU ir beveik 1TB RAM virtualios mašinos su beprotiško greičio ir dydžio diskais (ir netgi visai be diskų) jau nebe egzotika; ne tik Intel ir AMD gamina serverių procesorius; kiek vandens sunaudoja duomenų centras?
Svarbiausios naujienos iš arčiau:
- „Microsoft“ ir partnerių skaitmeninis renginys, skirtas inovacijoms ir kompiuterių programoms, kurios keičia veiklą.
- „Azure“ nuo šiol leidžia persikelti kliento viešus IP adresus, migruojant paslaugas į „Azure“, jei tie adresai yra kliento nuosavybėje (Bring Your Own IP).
- Telekomunikacjų tiekimo grandinės diversifikavimas dėl šiuolaikinių iššūkių.
- „Azure“ ir „Synopsis Cloud“ spartina silikono ir puslaidininkių technologijos kūrimo pagalbines paslaugas.
- Pradėjo veikti „Feathr“ – savybių saugykla, skirta sisteminio mokymosi ir dirbtinio intelekto panaudojimui klientų aplikacijose.
- Debesų paslaugų kaštus galima reguliuoti, panaudojant automatinio masteliavimo funkcijas (autoscale), kurios leidžia nustatyti taisykles, pagal kurias aplikacija plėsis ir mažės, priklausomai nuo apkrovų.
- „Azure Reservations“ paslauga leidžia mokėti su didele nuolaida, jei pasirašomos ilgalaikės paslaugų teikimo sutartys.
- Itin pajėgios „Azure“ NC A100 v4 VM yra skirtos dirbtinio intelekto uždaviniams, reikalaujantiems išplėstinių resursų.
- „Azure“ sveikatos duomenų paslaugos, naudodamos FHIR standartą, leidžia saugiai bendradarbiauti daugeliui sveikatos apsaugos specialistų, tyrinėtojų ir pacientų, nesirūpinant privatumo, patentų ar duomenų formatų nesuderinamumais.
- Nuotolinės saugyklos našumui gerinti pradėjo veikti „Azure“ Ebsv5 VM, kurios gali pasiekti 120000 IOPS ir 4 GBps pralaidumus.
- „Azure“, bendradarbiaudama su partneriais, toliau vysto įvairias kosmoso tyrimui pritaikytas paslaugas.
- Jau galima išbandyti Arm procesorių veikimą Azure Dpsv5 ir Epsv5 VM, žadančių 50 proc. geresnį kainos ir našumo santykį.
- „Azure Purview“ paslauga, sudaryta iš rinkinio įrankių, skirta visų įmonės duomenų apsaugai ir valdymui, persivadino į „Microsoft Purview“.
- Populiari atvirojo kodo duomenų vizualizavimo priemonė Grafana dabar tapo valdoma paslauga, kurią galima užsisakyti „Azure“ paslaugų kataloge ir naudoti pilną integraciją su kitomis „Azure“ paslaugomis bei saugumo nustatymais.
- „Microsoft“ kartu su „Red Button“ sukūrė DDoS atakų partikrinimo paslaugą, kuri leidžia patikrinti „Azure“ aplikacijas kontroliuojamoje aplinkoje ir nustatyti jų atsparumo lygį.
- „Microsoft“ matuoja savo duomenų centrų galios ir vandens suvartojimo rodiklius ir lygina juos visuose regionuose, stengiantis panaudoti naujausias technologijas šių resursų taupymui.
- „Azure Lab Services“ paslauga yra skirta virtualioms klasėms, kuriose galima sukurti aplinką, skirtą IT laboratoriniams darbams, taip pat panaudoti Canvas mokymosi valdymo sistemą, iš kurios ši aplinka ir bus pasiekiama.
- „Azure“ kaštų valdymo naujienos (2022-04).