Neramus metas vis tiek nestabdo „Azure“ naujienų, kurias atrinko „Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius.
Akcentai: „Microsoft“ nutraukė darbą Rusijoje; VM RAM GB jau tampa TB; toliau plečiama skirtingų „Azure“ paslaugų apsauga; ar gali IT būti be dirbtinio intelekto?
Svarbiausios naujienos iš arčiau:
- „Microsoft Defender“ paslauga pasipildė „Azure Cosmos“ DB apsauga, kuri iki šiol galėjo apsaugoti SQL ir MariaDB duomenų bazes. Nuo dabar paslauga bus vieningos„Microsoft Defender for Cloud“ paslaugos dalimi, leidžiančia apsaugoti duomenų bazes nuo duomenų praradimo ar piktavališko duomenų pasisavinimo.
- „Azure“ kaštų valdymo paslaugų patobulinimai (2022 02) leis pastebėti klientų kaštų anomalijas.
- „Azure“ paslaugų rinkinys ir gerosios praktikos apsaugai nuo DDoS atakų.
- „Azure“ įkūrė naują regioną su naujais duomenų centrais Kinijoje.
- „Microsoft“ nutraukė savo veiklą Rusijoje dėl jos invazijos Ukrainoje ir neplanuoja pardavinėti jokių naujų produktų ar paslaugų toje rinkoje.
- „Azure“ pritaiko vis naujesnius mokėjimo kortelių industrijos duomenų saugos standartų (PCI DSS) metodus tam, kad duomenys išliktų nepakitę saugojimo, perdavimo ar jų naudojimo metu.
- „Azure Purview“ – tai paslauga skirta „Azure SQL“ duomenų bazių dinaminiams duomenų žemėlapiams nustatyti, kurie parodo duomenų pasikeitimus ir užklausų vykdymo eiliškumą, įskaitant veiksmus atlikusius naudotojus, užklausų tipą, laiką ir aplikaciją, keitusią duomenis.
- Pasak tyrimų bendrovės „Forrester“, techniniai lyderiai sutaria, kad dirbtinis intelektas dabar jau yra būtinas elementas, norint sėkmingai konkuruoti.
- „Microsoft“ duomenų centrų aparatinės įrangos anatomija ir jos galimybės įgalinti debesų paslaugas.
- „Microsoft“ pareiškė, kad 90 proc. jų naudojamų aparatinių komponentų bus pernaudojama arba perdirbama taip, kad prailgintų jų tarnavimo laiką.
- Pradėjo veikti „Microsoft“ PaaS „Azure“ sveikatos duomenų paslaugos (Azure Health Data Services), kurios veikia unifikuotų duomenų ir apsaugotos sveikatos informacijos pagrindais, taip pat siūlo veikiančius dirbtinio intelekto modelius, skirtus sveikatos duomenų analizei.
- Be „Microsoft“ paslaugų, klientams yra siūlomos ir nepriklausomų tiekėjų skaitmeninės paslaugos, kuriose yra didelis pasirinkimas specializuotų ar išskirtinių pasiūlymų, valdomų per „Azure“ portalo sąsają.
- NVIDIA GTC konferencijoje „Azure CTO M“ Russinovich’ius kartu su NVIDIA atstovais pristato bendrą strategiją ir duomenų analitiką, nepažeidžiančią privatumo.
„Azure“ API valdymo paslauga leidžia naudoti savo sukurtą API integraciniam ryšiui su vidinėmis arba „Azure“ esančiomis sistemomis. - Anonsuotos naujos „Azure“ NVads A10 v5 grafinės VM, skirtos intensyvioms grafinėms aplinkoms ir leidžiančios masteliuoti pajėgumus nuo „pradinių“ iki 72 vCPU + 880 GB RAM + 2×24 GB daugiaprocesorinių grafinių akseleratorių.
- „Azure“ vysto konfidencialių kompiuterių aplinką, kuri leidžia apsaugoti duomenis visame jų naudojimo cikle, įskaitant privačius duomenis ar patentinę apsaugą, panaudojant šifravimo ir saugaus duomenų perdavimo technologijas, leidžiančias laisvai naudoti dirbtinio intelekto galimybes.
- Jau galima pasinaudoti „Azure“ aukšto našumo skaičiavimams (HPC) skirtomis HBv3 VM, kurios remiasi AMD EPYC naujos kartos procesoriais ir užtikrina žymiai greitesnes specializuotas operacijas.
- „Azure“ sveikatos duomenų paslaugos leidžia saugiai migruoti medicinos vaizdinę informaciją į debesį ir vėliau panaudoti šiuolaikinius analitinius įrankius didelio kiekio informacijos apdorojimui.
- „Azure Load Balancer“ paslauga leidžia peradresuoti prievadus (port forwarding) pagal nustatytas taisykles į VM grupes ar pavienes VM, esančias klientų kontroliuojamuose tinkluose.
- SAP ir „Microsoft“ švenčia vienerių metų bendradarbiavimo jubiliejų ir planuoja dar gilesnį produktų vystymą, visapusišką pritaikymą „Azure“ ir greitesnį naujovių pristatymą savo klientams.
- „Azure“ kaštų valdymo paslaugos naujienos (2022 03).
- „Azure Front Door“ paslauga yra skirta turinio platinimui, leidžianti pateikti statinį ar dinaminį turinį kuo arčiau naudotojų tam, kad jie jį galėtų pasiekti saugiau, didesniu greičiu ir su mažesniais vėlavimais.