Technologinės naujienos

„Microsoft Azure“ naujienos | 2022 spalis

Podcast’ai Spotify platformoje

Kol medžių lapai dar nenukrito, su svarbiausiomis „Azure“ spalio naujienomis sveikinasi „Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius.

Akcentai: debesys plinta vietiniuose duomenų centruose; dirbtinis intelektas tobulina kalbos ir regos įgūdžius; saugumo sprendimai naudojami ne tik programinei, bet ir aparatinei įrangai.

„Azure“ debesų paslaugų aparatinės įrangos saugumui ir vientisumui skiriamas nuolatinis dėmesys. Taip pat „Microsoft“ bendradarbiauja su OCP (Open Compute Project) bendrija, nustatančia atvirus aparatinės įrangos valdymo standartus.
• „Azure“ DNS privataus vardų sprendimo paslauga jau gali spręsti arba nukreipti DNS užklausas ne tik organizacijos tinkle, bet ir privačiuose debesų tinkluose.
• „Microsoft“ debesų sprendimai sudaro pilną programinės įrangos kūrėjų įrankių platformą, leidžiančią greičiau ir kokybiškiau išleisti IT produktus į rinką.
„Azure“ padeda verslui optimizuoti veiklą, taupyti laiką ir gauti daugiau naudos, vystant duomenimis paremtą analizę.
„Microsoft“ debesų paslaugos leidžia plačiai panaudoti dirbtinį intelektą automatizuojant veiklos procesus, mažinant energijos sąnaudas ir gerinant darbuotojų bei klientų patirtis.
„Microsoft“ pateikia vis daugiau saugių sprendimų, skirtų telekomunikacijų bendrovėms, norinčioms panaudoti 5G ryšį debesų sprendimams, veikiantiems „Kubernetes“ pagrindu.
„Azure Migrate“ paslauga leidžia išmigruoti duomenis į „Azure“ ir išmatuoti kliento resursų panaudojimą ar energetinį efektyvumą resursų, esančių kliento duomenų centruose.
Galima išbandyti „Azure Firewall Basic“ (L3 ir L7 filtravimo) paslaugą, skirtą mažam ir vidutiniam verslui, galbūt neturinčiam kibernetinio saugumo specialistų, bet norinčiam už palankią kainą apsisaugoti nuo vis tobulesnių kibernetinių atakų.
„Microsoft Energy Data Services“ paslaugų kūrėjai kartu su INT kompanijos specialistais sukūrė IVAAP duomenų vizualizavimo platformą, skirtą energijos įmonėms atvaizduoti geografinius ir seisminius duomenis.
AIOps padeda aptikti anomalijas itin didelėse debesų sistemose, kurios dirba su masyviais duomenų rinkiniais.
„Azure” kartu su NVIDIA naudoja NVIDIA NeMo Megatron metodiką kalbos skaitmenizavimui, įskaitant natūralios kalbos supratimą (NLP, natural language processing), automatinį kalbos pažinimą (ASR, automated speech recognition) ir teksto skaitymą (TTS, text-to-speech).
„Azure Blob Storage“ saugyklos paslauga nuo šiol geba priimti failus, siunčiamus SFTP protokolu (SSH File Transfer Protocol) ir kartu su NFS, Blob REST, Azure Data Lake Storage paslaugomis leidžia kaupti duomenis, atkeliaujančius skirtingais keliais, bet saugomus vienoje vietoje.
„Azure“ virtuali WAN paslauga leidžia supaprastinti tinklo valdymą. Panaudojant programinį tinklo valdymą ir/arba turimus trečių šalių gamintojų VPN sprendimus, paslauga leidžia sutrumpinti laiką, reikalingą naujų kliento vietovių prijungimui prie jau esančios infrastruktūros.
Galima išbandyti „Azure“ DDoS apsaugą mažam ir vidutiniam verslui, kuri teikiama tokiomis sąlygomis, kaip ir didelio verslo įmonėms tik mažesne kaina, įskaitant analitiką, apsaugos politikas ir integraciją su Azure ugniasienės valdymo paslauga ar Microsoft Defender for Cloud paslauga.
„Azure Network Watcher“ tinklo stebėjimo paslauga leidžia vizualizuoti „Azure“ ar hibridinius tinklus, panaudojant įrankių rinkinį, skirtą stebėti, diagnozuoti ir spręsti tinklo problemas hibridiniuose tinkluose, rasti našumo, saugos ar atitikties klaidas. Taip pat vizualiai geriau suprasti veikiančius tinklus ir jų būklę.
„Azure Computer Vision” paslauga pasipildė vaizdo analizės moduliu ir API, leidžiančiu klasifikuoti vaizdus, versti vaizdą į tekstą (OCR), rasti ir pažinti objektus, taip pat ir žmones.

Jeigu norite sužinoti apie „Microsoft“ paslaugas verslui, užpildykite formą.

 

azure

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau