IT specialistams

Naujos eros šauklys: HPE Synergy įrenginys

Podcast’ai Spotify platformoje

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad naujausios IT technologijos aplenkė negalinčius arba nenorinčius išsiskirti su nuosava IT infrastruktūra, serveriais ar net visu duomenų centru. „Tradicinės“ IT infrastruktūros savininkai, viena vertus, raginami pažvelgti į IT ūkį naujomis akimis, kita vertus – sprendimų, kurie jiems padėtų praktiškai įgyvendinti šį patarimą, kol kas yra nedaug.

Laimei, panašu, kad gamintojai atsigręžia į IT „klasikos“ gerbėjus. Vienas įrodymų – šių metų pradžioje pradėti gaminti HPE Synergy įrenginiai – integruotas sprendimas, skirtas valdyti duomenų saugojimo, tinklų ir IT infrastruktūros aspektus. Pristatydami Synergy, HPE atstovai atskleidė, kad stengiasi priartinti laiką, kai nuosava IT infrastruktūra taps ne dar viena problema, kurią verslas turi kuo greičiau išspręsti, bet nepastebimu ir maloniu privalumu.

Funkcijų daug, įrenginys – vienas

HPE galime drąsiai vadinti naujos eros šaukliu, nes šis sprendimas yra paremtas modeliuojama infrastruktūra (angl. composable infrastructure). Toks programinės įrangos sprendimas apima kur kas daugiau nei serverius, tinklus ir duomenų saugyklas. Tai – sprendimas, kuris padės organizacijoms sukoordinuoti IT funkcijas į vieną, paprastai valdomą visumą.
Modeliuojamoji infrastruktūra padeda atlikti veiksmus, kurie su tradicine IT funkcijų architektūra būna sudėtingi:

 • Greitai ir paprastai diegti atnaujinimus;
 • Užduotis atlikti bet kurioje aplinkoje – serveriuose, virtualiuose serveriuose ir konteineriuose;
 • Kritines įmonei užduotis galima atlikti nesijaudinant dėl infrastruktūros resursų perkrovimo.

Kitaip sakant, HPE Synergy skirtas perorganizuoti IT infrastruktūrą taip, kad ji būtų lankstesnė, greitesnė ir patogesnė.

Kuo daugiau serverių, tuo labiau apsimoka juos keisti

HPE Synergy

„HPE Synergy labiausiai galėtų sudominti 6 ir daugiau fizinių serverių turinčias organizacijas, o ypač tas, kurios numato serverių skaičiaus augimą ateityje. Infrastruktūros atnaujinimo būtinybė – visada puiki proga pasidairyti pažangesnių ir taupesnių sprendimų. Be to, didesnis IT ūkis leidžia išnaudoti visą HPE Synergy potencialą, optimizuoti savo IT infrastruktūrą ir pasiekti apčiuopiamą atsiperkamumą“, – pasakoja „Blue Bridge“ duomenų centrų infrastruktūros skyriaus vadovas Miroslav Chvoinicki.

Kurdami Synergy, HPE specialistai gerai apgalvojo įvairiausius jo naudojimo apsektus ir verslo poreikius. „Tokio pobūdžio sprendimai turi pasižymėti išskirtiniu patikimumu, tad beveik visi HPE Synergy komponentai dubliuoti, o kai kurie – pavyzdžiui, ventiliatoriai, maitinimo šaltiniai – net kelis kartus. Tai reiškia, kad net sugedus keliems iš jų, tai neturi įtakos bendram įrenginio veikimui“, – paaiškina „Blue Bridge“ atstovas.

Svarbu atkreipti dėmesį ne tik į palaikymo privalumą – HPE Synergy yra ilgalaikė investicija, nes jis sukurtas atsižvelgiant ne tik į technologijų evoliucionavimo tendencijas, bet ir atkreipiant dėmesį į naudojamų medžiagų fizinius aspektus ir pralaidumą. Specialusis photonic-ready dizainas pralaidumo reikalavimų poreikius patenkins dar ir kitą dešimtmetį.

Vientisumas ir patogumas

Vienas didžiausių HPE Synergy privalumų yra patogi ir vientisa IT infrastruktūra. „Šio produkto pliusai gana akivaizdūs, tai – galimybė optimizuoti ir konsoliduoti savo duomenų centrą, t. y. pakeisti seną įrangą (serveriai, tinklų masyvai, tinklo įranga ir kt.) vienu nauju, patikimesniu, taupesniu ir ženkliai kompaktiškesniu įrenginiu. Taip pat, HPE Synergy įgalina patogiai valdyti IT resursus. Džiugina ir tai, kad įsigijus šį sprendimą, gaunamas ne šiaip įvairių IT įrenginių „komplektas“, bet tarpusavyje suderintų komponentų rinkinys, kuris jau išbandytas, sukonfigūruotas ir visiškai parengtas naudojimui. O tai ypatingai patogu, nes nebereikia skirti papildomo laiko ir pinigų skirtingų komponentų derinimui tarpusavyje, pajungimui, nustatymui ir t. t.“, – apie įrenginį pastebi M. Chvoinicki.

Antrasis HPE Synergy privalumas – galimybė naudotis ir tradicine IT infrastruktūra, ir debesijos paslaugomis arba pasirinkti tik vieną iš šių variantų. „Žinoma, patraukliausia tai, kad turėdami tik šį įrenginį, jo savininkai gali lengvai įgyvendinti nuolat populiarėjantį ir labai patogų hibridinį modelį: svarbiausią informaciją saugoti savo serveriuose, o mažiau svarbią, bet užimančią daug vietos – „debesyje“, – pasakoja M. Chvoinicki.

Pirmieji žingsniai Lietuvoje – IT laboratorijoje

Pašnekovas neslepia, kad HPE Synergy – daugiafunkcinis ir daugybę galimybių suteikiantis įrenginys, todėl ir „Blue Bridge“ specialistai analizuoja jo panaudojimo būdus: „Šis sprendimas iš tiesų leidžia įgyti naujų kompetencijų ir išbandyti naujas galimybes net daug patirties turintiems specialistams. Todėl stengiamės kuo geriau pasirengti šių įrenginių diegimui ir jų priežiūrai. Susidomėjimas tokiais įrenginiais ateityje tik augs, todėl įsigijome HPE Synergy testavimo tikslais. Taigi – mūsų laboratorijoje klientas pats gali patikrinti, kiek šis sprendimas yra tinkamas jo poreikiams, intuityvus ir patogus naudoti.“

HPE Synergy Blue Bridge serverinėje
HPE Synergy jau galima išbandyti „Blue Bridge“ laboratorijoje

Telefonas, fotoaparatas ir GPS įranga jau seniai pavirto vienu, kompaktišku įrenginiu – išmaniuoju telefonu. Dabar turime ir įrenginį, kuris vienas atlieka kelias IT infrastruktūros komponentų funkcijas. HPE Synergy yra puikus sprendimas tiems, kurie turi 6 ir daugiau fizinių serverių ir nori sukoordinuoti IT funkcijas į vieną, paprastai valdomą visumą.

HPE Synergy|IT infrastruktura

Įvertink šį straipsnį

  Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

  Taip pat skaitykite

  Skaityti daugiau
  Skaityti daugiau