IT specialistams

„Windows 7“ palaikymas baigėsi. Ką daryti toliau?

Podcast’ai Spotify platformoje

2020 m. sausio 14 d. „Microsoft“ nutraukė operacinės sistemos „Windows 7“ visų leidimų palaikymą. „Windows 7“ palaikymo pabaiga reiškia, kad gamintojas nebesiųs atnaujinimų ir nebetobulins šios operacinės sistemos, tad saugumo požiūriu jos naudotojai prisiima didesnę riziką.

Ką daryti toliau, jei naudojote „Windows 7“?

Jeigu naudojatės „Microsoft“ infrastruktūra – kol kas geriausias sprendimas yra migruoti į „Windows 10“ versiją. Didesnis saugumas ir naujos funkcijos – ne vienintelės priežastys. „Microsoft“ skelbia, kad ši versija yra paskutinė – tai reiškia, kad naujos versijos nebepasirodys ir bus nuolat atnaujinama tik „Windows 10“. Viena vertus, tai reiškia, kad bus patogiau, nes nesikeis naudotojo sąsaja, naujos funkcijos ir galimybės bus pasiekiamos greičiau. Ruošiantis migracijai į „Windows 10“ reikėtų atsiminti kelis svarbius dalykus. Pirmiausia įsitikinti, kad vidinės verslo valdymo sistemos suderinamos su „Windows 10“. Tam gali prireikti šių sistemų kūrėjų pagalbos. Papildomo dėmesio reikalauja ir visa įranga, susijusi su šiomis sistemomis – nuo kasos aparatų, bankomatų iki spausdintuvų ir net kompiuterių. Didesnėms organizacijoms gali praversti migracijos strategija, kuri užtikrins, kad persikėlimas į naują operacinę sistemą būtų sklandus ir nesutrikdys darbo.

Baigėsi ir „Windows Server 2008“ bei „Windows Server 2008 R2“ produktų ir paslaugų palaikymas. Ką daryti?

Pirmiausia, galima įsigyti naujausios versijos licencijas. Tačiau prieš jas įsigyjant, būtina įvertinti, ar jūsų serveriai palaikys naujos kartos programinę įrangą. Gali paaiškėti, kad drauge su licencija reikės pirkti ir naują serverį, nes pasenusi fizinė įranga technologiškai nesuderinama su nauja programine įranga ir jos įdiegti tiesiog nėra techninių galimybių. Jeigu techninės įrangos su senomis licencijoms – daug, rekomenduotina atlikti kaštų analizę ir išsiaiškinti, kas kainuos pigiau – naujos IT infrastruktūros pirkimas ar, pavyzdžiui, perėjimas prie debesų kompiuterijos paslaugų, kurios išvaduotų nuo būtinybės pirkti licencijas ir fizinę įrangą.

Taip pat 2020 m. spalį baigsis „Office 2010“ , „SharePoint Server 2010“ ir „Exchange Server 2010” palaikymas, o 2021 m. balandį – „Lync 2010“ (ankstesnis „Skype for Business“ pavadinimas) palaikymas. Visų šių aplikacijų naudotojams „Microsoft“ rekomenduoja persikelti į debesį ir pradėti naudoti „Office 365“ paslaugas.


Nesate tikri, kaip geriausiai atnaujinti programinę įrangą Jūsų IT infrastruktūroje ? 

Susisiekime:  Kipras.Kretavicius@www.bluebridge.lt, +370 65346009

Kipras Kretavičius – „Blue Bridge“ infrastruktūros sprendimų vadybininkas

 

 

windows 7

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau